Trwa ładowanie...
d3a9p1n

Pobił profesora za rozmawianie po niemiecku. Zapadł wyrok


Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pobił profesora za rozmawianie po niemiecku. Zapadł wyrok
d3a9p1n

W Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli zakończył się proces w sprawie pobicia w tramwaju profesora Uniwersytetu Warszawskiego Jerzego Kochanowskiego. Wykładowca został zaatakowany, bo rozmawiał z kolegą, wykładowcą z Uniwersytetu w Jenie, po niemiecku. Piotr R. .....

Prokuratura stwierdziła, że zachowanie napastnika było "wybrykiem chuligańskim", którego efektem było wywołanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to grzywna, ograniczenie wolności lub kara do 2 lat więzienia.

Z kwalifikacją czynu nie zgodził się się pełnomocnik poszkodowanego adwokat Arkadiusz Matusiak. - Język jest elementem identyfikacji narodowej lub etnicznej, dlatego tę sprawę można rozpatrywać na gruncie dyskryminacji ze względu na pochodzenie narodowe lub etniczne - tłumaczył tvn24.pl adwokat, który - na prośbę Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka - zajmuje się sprawą pro bono.

d3a9p1n

Pełnomocnik wniósł o zmianę kwalifikacji czynu na przestępstwo motywowane nienawiścią na tle różnic narodowościowych, lecz sąd nie uwzględnił tego wniosku.

Profesor został zaatakowany w warszawskim tramwaju na początku września, gdy rozmawiał po niemiecku ze swoim kolegą. Na atak nie zareagował motorniczy ani nikt z pasażerów. Ranny naukowiec zgłosił sprawę policji. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca uderzył profesora w głowę, po czym wysiadł z tramwaju i oddalił się.

Piotr R., podejrzany o atak na naukowca, został zatrzymany w październiku ub. roku, miesiąc po zdarzeniu.

d3a9p1n

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d3a9p1n

d3a9p1n
Więcej tematów