Trwa ładowanie...
22-10-2014 11:59

PO zapowiada dalszą walkę ze smogiem

Podczas wtorkowej konferencji przedstawiciele krakowskiej Platformy Obywatelskiej zarzekali się, że walka ze smogiem to sprawa kluczowa dla mieszkańców miasta. Jak politycy chcą walczyć ze smogiem?

PO zapowiada dalszą walkę ze smogiemŹródło: Oficjalna Strona Marty Pateny
d3m5c45
d3m5c45

Platforma Obywatelska zapowiada, że nie wycofa się z walki o utrzymanie zakazu stosowania paliw stałych do ogrzewania krakowskich mieszkań i domów. Taka uchwała została przyjęta w listopadzie ubiegłego roku, jednak w sierpniu tego roku Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał ją za naruszającą konstytucyjne zasady równości obywateli i swobody działalności gospodarczej i... stwierdził, że jest nieważna. Wyrok ten nie jest jednak jeszcze prawomocny.

- Nie można zgodzić się z argumentami podawanymi przez sąd. Sejmik, stojąc przed wyborem różnych dóbr: zdrowia i życia mieszkańców z jednej strony, a z drugiej strony możliwości stosowania dowolnych paliw, opowiedział się za zdrowiem i życiem mieszkańców. Uważamy, że w Naczelnym Sądzie Administracyjnym taki argument zostanie przyjęty - mówił podczas konferencji radny sejmiku i równocześnie przewodniczący małopolskiej PO Grzegorz Lipiec.

Zwrócił tez uwagę, że przedstawiciele opozycyjnej partii w większości głosowali przeciw uchwale i tylko jeden polityk Prawa i Sprawiedliwości opowiedział się za zakazem. Lipiec stwierdził, że jeśli PiS wygra wybory, to zapewne nie będzie walczyć o utrzymanie zakazu, tym samym skazując mieszkańców Krakowa na zanieczyszczone powietrze.

- Nasze działanie wynika z troski o mieszkańców. Mamy w Krakowie najgorsze powietrze i coś z tym musimy zrobić. Rozpoczętej walki nie należy przerywać, ale iść za ciosem, bo chcemy wygrać ze smogiem - zapewniała Marta Patena, kandydatka PO na prezydenta Krakowa.

d3m5c45
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m5c45
Więcej tematów