Trwa ładowanie...
d4b5qag

PO zapowiada dalszą walkę ze smogiem

Podczas wtorkowej konferencji przedstawiciele krakowskiej Platformy Obywatelskiej zarzekali się, że walka ze smogiem to sprawa kluczowa dla mieszkańców miasta. Jak politycy chcą walczyć ze smogiem?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PO zapowiada dalszą walkę ze smogiem
(Oficjalna Strona Marty Pateny)
d4b5qag

Platforma Obywatelska zapowiada, że nie wycofa się z walki o utrzymanie zakazu stosowania paliw stałych do ogrzewania krakowskich mieszkań i domów. Taka uchwała została przyjęta w listopadzie ubiegłego roku, jednak w sierpniu tego roku Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał ją za naruszającą konstytucyjne zasady równości obywateli i swobody działalności gospodarczej i... stwierdził, że jest nieważna. Wyrok ten nie jest jednak jeszcze prawomocny.

- Nie można zgodzić się z argumentami podawanymi przez sąd. Sejmik, stojąc przed wyborem różnych dóbr: zdrowia i życia mieszkańców z jednej strony, a z drugiej strony możliwości stosowania dowolnych paliw, opowiedział się za zdrowiem i życiem mieszkańców. Uważamy, że w Naczelnym Sądzie Administracyjnym taki argument zostanie przyjęty - mówił podczas konferencji radny sejmiku i równocześnie przewodniczący małopolskiej PO Grzegorz Lipiec.

Zwrócił tez uwagę, że przedstawiciele opozycyjnej partii w większości głosowali przeciw uchwale i tylko jeden polityk Prawa i Sprawiedliwości opowiedział się za zakazem. Lipiec stwierdził, że jeśli PiS wygra wybory, to zapewne nie będzie walczyć o utrzymanie zakazu, tym samym skazując mieszkańców Krakowa na zanieczyszczone powietrze.

- Nasze działanie wynika z troski o mieszkańców. Mamy w Krakowie najgorsze powietrze i coś z tym musimy zrobić. Rozpoczętej walki nie należy przerywać, ale iść za ciosem, bo chcemy wygrać ze smogiem - zapewniała Marta Patena, kandydatka PO na prezydenta Krakowa.

d4b5qag

Podziel się opinią

Share

d4b5qag

d4b5qag
Więcej tematów