Trwa ładowanie...

PO walczy o Małopolskę. Wystawia Stanisława Kracika

Platforma Obywatelska wciąż próbuje poprawić swoją sytuacją na Małopolsce. Środkiem do osiągnięcia tego celu ma być wystawienie Stanisława Kracika na kandydata do sejmiku wojewódzkiego.

Share
PO walczy o Małopolskę. Wystawia Stanisława Kracika
Źródło: PAP, Fot: Stanisław Rozpędzik
d2qol4q

Stanisław Kracik obecnie jest dyrektorem Szpitala Neuropsychiatrycznego im. Babińskiego w krakowskim Kobierzynie. Ma wystartować z ostatniego miejsca na liście PO do Sejmiku Małopolskiego.

Kracik zrezygnował z polityki po wyborach na prezydenta Krakowa w 2010 r. Wtedy, jako kandydat PO przegrał z Jackiem Majchrowskim. Teraz, chociaż niechętnie, powraca. Namówił go do tego marszałek Marek Sowa.

d2qol4q

Kracik jest już doświadczonym politykiem. Niegdyś był burmistrzem Niepołomic, później wojewodą małopolskim.

Na antenie Radia Kraków Kracik mówił o beznadziejnej sytuacji PO w województwie małopolskim, o próbach znalezienia kandydata na prezydenta Krakowa. - Z dużym smutkiem obserwowałem tę degrengoladę. Albo trzeba było nie zapowiadać, że będą prawybory, albo trzeba było naprawdę szukać kandydata. Życząc konkurującym z prezydentem Majchrowskim wszystkiego dobrego, to mam wrażenie, że Platforma niesie mu reelekcję na tacy – powiedział.

Dyrektor szpitala ma świadomość, że ma być kolejnym kołem ratunkowym Platformy, gdy ta przegrywa w sondażach z PiS. Nie wiadomo czy Kracik wystarczy, by PO mogło dalej rządzić w województwie.

d2qol4q

Podziel się opinią

Share
d2qol4q
d2qol4q
Więcej tematów