Trwa ładowanie...
d2skekq

PO przedstawia liderów listy do sejmiku województwa

Koalicja Platformy i Obywatelskiego Dolnego Śląska przedstawiła "jedynki" w wyborach do sejmiku województwa, Karty odkrył również PiS, prezentując liderów list w wyborach do wrocławskiej rady miejskiej.
Share
d2skekq

Wedle wcześniejszych zapewnień działaczy, Platforma Obywatelska wystawi w wyborach do sejmiku województwa dolnośląskiego wspólną listę z klubem Obywatelski Dolny Śląsk, z którą związany jest prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. W walce o prezydencki fotel PO zdecydowało się poprzeć właśnie Dutkiewicza, nie wystawiając własnego kandydata.

Koalicja właśnie zaprezentowała "jedynki" na listach w wyborach do sejmiku województwa. We Wrocławiu liderem listy PO będzie Barbara Zdrojewska, obecna przewodnicząca sejmiku. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Paweł Wróblewski, były marszałek województwa, oraz Michał Bobowiec, szef klubu PO w sejmiku wojewódzkim.

W miejscowościach podwrocławskich na czele listy pojawi się Rafał Dutkiewicz. Gdy zostanie on wybrany na prezydenta Wrocławia na kolejną kadencję w nadchodzących wyborach, będzie musiał zrzec się ewentualnego mandatu w sejmiku. Drugie miejsce na liście zajmuje tam Andrzej Łoś, marszałek województwa dolnośląskiego w latach 2006-2008.

d2skekq

W okręgu legnickim "lokomotywą" listy koalicyjnej będzie Jerzy Michalak, wicemarszałek województwa dolnośląskiego, w okręgu jeleniogórskim marszałek Cezary Przybylski, a w wałbrzyskim - prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Wedle sondażu, jaki na początku sierpnia przeprowadził Homo Homini na zlecenie PO, największe szanse na zwycięstwo w wyborach do sejmiku Platforma ma we Wrocławiu. Nieznacznie prowadzi nad PiS w okręgu jeleniogórskim i wałbrzyskim, natomiast zdecydowanie przegrywa z Prawem i Sprawiedliwością w Legnicy i miejscowościach podwrocławskich.

Prawo i Sprawiedliwość w czwartek zaprezentowało na razie nazwiska działaczy, którzy wystartują z pierwszych miejsc na listach do rady miejskiej. Na Starym Mieście listę PiS otworzy radny Rafał Czepil, a na Śródmieściu, związany z wrocławskim klubem "Gazety Polskiej", Piotr Maryński.

Na Krzykach, gdzie znajdują się dwa okręgi, jedynkami są: Mirosława Stachowiak-Różecka, radna i jednocześnie kandydatka PiS na prezydenta Wrocławia, oraz Marcin Krzyżanowski, wrocławski działacz partii. W dwóch okręgach w dzielnicy Fabryczna na czele list pojawią się: radny Damian Mrozek oraz Łukasz Olbert, przewodniczący Zarządu Osiedla Nowy Dwór. "Jedynką" na Psim Polu będzie Robert Pieńkowski.

d2skekq

Nie powiększa się na razie lista kandydatów na prezydenta Wrocławia, choć Janusz Korwin-Mikke zapowiedział w wywiadzie dla "Gazety Wrocławskiej", że pod koniec sierpnia przedstawi kandydata Kongresu Nowej Prawicy. Obecnie znamy czterech kandydatów na fotel prezydencki - urzędującego włodarza, Rafała Dutkiewicza, Mirosławę Stachowiak-Różecką z ramienia PiS, Waldemara Bednarza, kandydata SLD oraz niezależnego Tomasza Owczarka.

d2skekq

Podziel się opinią

Share
d2skekq
d2skekq
Więcej tematów