Trwa ładowanie...

Po Poznaniu kursuje tramwaj z czarnym pająkiem

Ulicami Poznania jeździ tramwaj pomalowany w charakterystyczną pajęczynę. W ten sposób policja wspólnie z MPK chce uświadomić poznaniaków, że Internet to nie tylko pożyteczne narzędzie, ale także źródło wielu zagrożeń.

Po Poznaniu kursuje tramwaj z czarnym pająkiemŹródło: KWP w Poznaniu
d1gx305
d1gx305

Charakterystyczny tramwaj pomalowany w pajęczynę zaczął kursowanie po Poznaniu w poniedziałek. Namalowany wielki czarny pająk ostrzega wszystkich „Tylko uważaj!”. W ten sposób policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu chcą zwrócić uwagę poznaniaków na zagrożenia, jakie czają się w cyberprzestrzeni.

- Internet bez wątpienia jest dobrodziejstwem naszych czasów. Dzięki niemu świat stoi otworem, a wiedza, nawet ta najbardziej specjalistyczna jest na wyciągnięcie ręki. Nie wychodząc z domu, możemy zajrzeć w najodleglejszy zakątek świata. Możemy zdobywać wiedzę, rozwijać swoje pasje – wyjaśnia Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. – Niestety, jest też druga strona medalu. Sieć to miejsce, gdzie złudne poczucie anonimowości użytkowników generuje różnego rodzaju przestępczość oraz inne negatywne zachowania godzące w dobro jednostki. Przez brak czujności, niewiedzę lub nieuwagę w jednej chwili można stać się w sieci ofiarą przestępstwa albo jego sprawcą. Grupą szczególnie narażoną na cyberzagrożenia są dzieci i młodzież – dodaje.

Brak ostrożności może sprawić, że staniemy się ofiarami ataku hakerów lub stalkerów. Dla dzieci i młodzieży dużym zagrożeniem są też pedofile.

Stąd pomysł na taką nietypową profilaktykę. Charakterystyczny wygląd tramwaju ma przykuwać uwagę i zmuszać do refleksji nad własnymi zachowaniami w Internecie. Dodatkowo na tramwaju umieszczono także kod QR, który można zeskanować i pobrać ze strony internetowej poradnik dotyczący cyberprzemocy.

Kampania jest jedną z wielu akcji, którymi policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu realizowanych w ramach projektu „Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych”.

Tramwaj z pająkiem i pajęczyną będzie kursował po ulicach Poznania przez najbliższe trzy lata.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1gx305
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gx305
Więcej tematów