Trwa ładowanie...
d2bm3b7
d2bm3b7
x-news/TVN 24

Po północy na koncie WOŚP ponad 44 mln zł

• Ponad 44 mln zł zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
• Ostateczny wynik będzie znany za kilka tygodni
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2bm3b7

44 047 594 mln zł zebrano w niedzielę podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla pediatrii i seniorów - poinformował szef WOŚP Jerzy Owsiak.

Ostateczny wynik zbiórki, w której uczestniczyło 120 tys. wolontariuszy w kraju i za granicą, będzie znany za kilka tygodni; zwykle jest on podawany na początku marca. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.

d2bm3b7

- Teraz trwa wielkie liczenie - powiedział Owsiak na konferencji prasowej podsumowującej niedzielną kwestę. Poinformował, że za już zebraną kwotę WOŚP będzie mogła wyposażyć w nowoczesnych sprzęt nawet 320 oddziałów szpitalnych. Szef WOŚP podziękował wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję, m.in. służbom mundurowym, włodarzom miast, w których odbywały się koncerty oraz artystom, a także mediom.

W zeszłorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł; po raz trzeci zbierała pieniądze na zapewnienie godnej opieki najstarszym pacjentom oraz na diagnozowanie najmłodszych. Po raz kolejny wspierała onkologię i kardiochirurgię dziecięcą oraz - po raz pierwszy - dwie nowe dla fundacji dziedziny: reumatologię i pulmonologię.

d2bm3b7

Podziel się opinią

Share
d2bm3b7
d2bm3b7
Więcej tematów