Trwa ładowanie...
d2my6yp

Po północy na koncie WOŚP ponad 44 mln zł

• Ponad 44 mln zł zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• Ostateczny wynik będzie znany za kilka tygodni

Share
d2my6yp

44 047 594 mln zł zebrano w niedzielę podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla pediatrii i seniorów - poinformował szef WOŚP Jerzy Owsiak.

Ostateczny wynik zbiórki, w której uczestniczyło 120 tys. wolontariuszy w kraju i za granicą, będzie znany za kilka tygodni; zwykle jest on podawany na początku marca. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.

- Teraz trwa wielkie liczenie - powiedział Owsiak na konferencji prasowej podsumowującej niedzielną kwestę. Poinformował, że za już zebraną kwotę WOŚP będzie mogła wyposażyć w nowoczesnych sprzęt nawet 320 oddziałów szpitalnych. Szef WOŚP podziękował wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję, m.in. służbom mundurowym, włodarzom miast, w których odbywały się koncerty oraz artystom, a także mediom.

W zeszłorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł; po raz trzeci zbierała pieniądze na zapewnienie godnej opieki najstarszym pacjentom oraz na diagnozowanie najmłodszych. Po raz kolejny wspierała onkologię i kardiochirurgię dziecięcą oraz - po raz pierwszy - dwie nowe dla fundacji dziedziny: reumatologię i pulmonologię.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2my6yp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2my6yp
d2my6yp
Więcej tematów