Trwa ładowanie...
PO o konwencji PiS: "Tworzy się koalicja antyeuropejska"
sławomir neumann

PO o konwencji PiS: "Tworzy się koalicja antyeuropejska"

PiS przedstawiło Polakom w sobotę pięć nowych obietnic wyborczych. - To pełzające wychodzenie Polski z Unii Europejskiej - komentuje Sławomi Neumann z PO.

Share
d3i0xvt

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział na partyjnej konwencji wprowadzenie 500+ na każde dziecko, "trzynastkę", czyli dodatkową emeryturę 1100 zł, zniesienie PIT-u do 26. roku życia, obniżenie kosztów pracy i rozwój komunikacji publicznej PKS.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawiciele Platformy Obywatelskiej ocenili, że PiS "nie ustawia Polski w kierunku zachodnim".

d3i0xvt

- To jest totalna korupcja polityczna, którą PiS proponuje Polakom - stwierdził Sławomir Neumann.

– Dzisiaj też zobaczyliśmy, że tworzy się koalicja antyeuropejska, koalicja skupiona wokół PiS, które nie ukrywa i pokazuje, że ten Polexit, który proponują Polakom, to pełzające wychodzenie Polski z UE, proponuje najpierw rząd Beaty Szydło, a teraz rząd Mateusza Morawieckiego, to jest to, co mają w głowach w koalicji PiS - powiedział.

Jak dodał, premier Mateusz Morawiecki przyznał w sobotę, że PiS idzie w kierunku Europy, bo Polska jest w niej od 1000 lat.

d3i0xvt

- To właśnie ta różnica w zrozumieniu jak my, ludzie którzy chcą silnej Polski, demokratycznej, europejskiej rozumiemy Koalicję Europejską i rolę Polski w UE. My ustawiamy Polskę w kierunku zachodnim, im jest wszystko jedno, bo uważają, że to tylko geografia pokazuje czy ktoś jest w Europie czy nie – stwierdził Neumann.

W niedzielę konferencja KE

Polityk Platformy Obywatelskiej dodał, że jeśli wyborcy wskażą w wyborach PiS, wybiorą partię, która wyprowadzi Polskę z Unii Europejskiej.

Na koniec spotkania z dziennikarzami Sławomir Neumann zapowiedział, że w niedzielę odbędzie się konferencja liderów Koalicji Europejskiej. Przedstawiciele części opozycji planują przedstawić wówczas podstawowe założenia koalicyjne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3i0xvt

Podziel się opinią

Share
d3i0xvt
d3i0xvt
Więcej tematów