Trwa ładowanie...
d1khu42

PO chce zatrzeć złe wrażenie? "Komorowski był świetny"

W czwartek o godz.12.00 zbierze się klub PO, w posiedzeniu będzie uczestniczył prezydent Bronisław Komorowski - poinformowała premier Ewa Kopacz. Dopytywana przez dziennikarzy jaki jest cel tego spotkania prezydenta z posłami PO, premier odpowiedziała jedynie, że wszystko będzie wiadome w czwartek. - Bardzo serdecznie zapraszamy - dodała Kopacz. Nieoficjalnie posłowie PO mówią, że ma ono zatrzeć złe wrażenie, jakie powstało po poniedziałkowym posiedzeniu zarządu partii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewa Kopacz
Ewa Kopacz (PAP, Fot: Rafał Guz)
d1khu42

W środę klub PO zebrał się na krótko po głosowaniach w sejmie; w posiedzeniu uczestniczyła premier Ewa Kopacz.

Według wiceszefowej klubu PO Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej, spotkanie ma dotyczyć dalszej współpracy między klubem a Komorowskim, który będzie sprawował swój urząd do 6 sierpnia. Tego dnia zaprzysiężony ma zostać nowo wybrany prezydent Andrzej Duda.

- Pan prezydent Bronisław Komorowski jest naszym prezydentem, był naszym kandydatem, będziemy rozmawiali o tym, jak się będzie układała nasza dalsza współpraca - powiedziała Śledzińska-Katarasińska.

d1khu42

Na poniedziałkowym zarządzie PO niektórzy członkowie władz partii w rozmowie z dziennikarzami wyraźnie odcinali się od Komorowskiego i jego kampanii. Lider pomorskiej PO, wiceminister zdrowia Sławomir Neumann wyraził pogląd, że niedzielne wybory prezydenckie "przegrał Bronisław Komorowski, który od samego początku starał się kreować na kandydata spoza Platformy".

W mediach wiele razy była też przytaczana wypowiedź sekretarza generalnego PO, ministra sportu Andrzeja Biernata. Polityk pytany, czy należałoby wyciągnąć konsekwencje wobec członków sztabu wyborczego odparł, że "sztab był pana prezydenta Komorowskiego, nie PO". - To był nasz kandydat, ale sztab nie był nasz - stwierdził. - Platforma nie przegrała, to dlaczego mamy jakieś konsekwencje wyciągać, wobec kogo? - pytał Biernat.

We wtorek w mediach minister tłumaczył, że powiedział "o jedno zdanie, czy słowo za dużo". Kopacz pytana tego dnia o słowa Biernata, również podkreśliła, że posypał on "głowę popiołem". - Myślę, że to gafa, która oczywiście każdemu z nas się trafi, ale jedno chcę powiedzieć: można oceniać tę kampanię w taki czy inny sposób. Ona miała swoje momenty lepsze czy gorsze, ale jednego jestem pewna - Bronisław Komorowski był naprawdę świetnym kandydatem na prezydenta, po jego pięciu latach prezydentury - mówię to z pełną odpowiedzialnością - i Platforma stała za nim murem. Dlatego też nasze zaangażowanie w tę kampanię było pełne - zapewniała Kopacz.

Według posłów PO, minister sportu ma raz jeszcze, podczas czwartkowego spotkania klubu z Komorowskim, "posypać głowę popiołem". Taka zapowiedź miała paść z ust premier Kopacz w środę. - Głos pani premier nie pozostawiał złudzeń - ma pan sekretarz generalny powinien się ustosunkować do swojej wypowiedzi, co miał na myśli. To się nam wszystkim należy - powiedział jeden z rozmówców Polskiej Agencji Prasowej.

d1khu42

Na wtorek z kolei zaplanowane jest wyjazdowe posiedzenie klubu PO. Ma mieć charakter mobilizacyjny. - Chcemy wskazać, że nie ma u nas wewnętrznych tarć, kłótni, rozrachunków; posiedzenie ma służyć przede wszystkim mobilizacji - powiedział jeden z posłów. Według rozmówców agencji, ważnym elementem spotkania ma być też omówienie porażki wyborczej Komorowskiego.

W II turze wyborów prezydenckich w ostatnią niedzielę Komorowski dostał 48,45 proc. głosów; Duda - 51,55 proc.

d1khu42

Podziel się opinią

Share
d1khu42
d1khu42
Więcej tematów