Trwa ładowanie...
d41p0sm

PO chce odwołać szefa MSWiA. PiS: policja odnosi sukcesy; wniosek ws. odwołania Mariusza Błaszczaka jest absurdalny

• PO złożyła wniosek o wotum nieufności wobec szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka
• Zarzucają mu "obniżenie poziomu bezpieczeństwa w Polsce"
• Poseł Jacek Sasin: wniosek jest "absurdalny", policja funkcjonuje normalnie
• Są plany wzmocnienia policji - dodał Arkadiusz Czartoryski (PiS)
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MSWiA Mariusz Błaszczak
Szef MSWiA Mariusz Błaszczak (Agencja Gazeta)
d41p0sm

Policja funkcjonuje normalnie, w ostatnim czasie odnosi sukcesy - przekonywali posłowie PiS. Ich zdaniem wniosek PO o odwołanie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka jest "absurdalny".

Poseł Jacek Sasin - nazywając wniosek Platformy o wotum nieufności wobec Błaszczaka "absurdalnym" - podkreślił, że daje on jednak dobrą okazję, żeby opowiedzieć jak wiele w zakresie poprawy bezpieczeństwa obywateli, funkcjonowania policji się wydarzyło.

Poseł Arkadiusz Czartoryski zaznaczył z kolei, że tworzona jest "mapa bezpieczeństwa kraju" konsultowana z samorządami. Dodał, że została podjęta decyzja "o zatrzymaniu likwidacji kolejnych posterunków policji". Zapadają też - kontynuował - decyzje o odbudowie gminnych posterunków, które przestały istnieć.

d41p0sm

Czartoryski mówił również o planach wzmocnienia policji. - Doczekaliśmy się decyzji o redukcji 150 etatów w Komendzie Głównej Policji i skierowanie tych etatów bliżej ludzi do komend wojewódzkich. To jest bolesne dla polityków PO, że resort spraw wewnętrznych i policja podjęły dobre decyzje kierując się do obywateli - powiedział.

- Policja funkcjonuje normalnie, w ostatnim czasie odnosi sukcesy (...) a Platforma Obywatelska stwarza wrażenie, że panuje chaos w policji - ocenił poseł PiS.

W ocenie Sasina, za czasów PO MSW kierowały "osoby niekompetentne, albo skompromitowane", a na czele policji stał Marek Działoszyński, który - jak stwierdził - "był obarczany niejasnymi związkami i okazał się politykiem współrządzącej partii". (Działoszyński kandydował do Sejmu z list PSL w Łodzi - przyp. red).

Platforma Obywatelska złożyła wniosek o wotum nieufności wobec szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. - Naszym zdaniem dalsze zajmowanie stanowiska ministra spraw wewnętrznych przez Mariusza Błaszczaka grozi obniżeniem poziomu bezpieczeństwa w Polsce jak również dalszym upolitycznieniem policji - przekonywał na konferencji poseł PO Marek Wójcik.

d41p0sm

Podziel się opinią

Share
d41p0sm
d41p0sm
Więcej tematów