Trwa ładowanie...
d17by7i
IAR

Płoną wzgórza w hiszpańskiej Aragonii

Niebezpieczny pożar w Aragonii, w centrum Hiszpanii. Ogień strawił już 8 tysięcy hektarów lasu i zmusił do ewakuacji mieszkańców pięciu wsi - ponad 1500 osób. Władze Aragonii zwróciły się o pomoc do sąsiadujących regionów: Katalonii, Nawarry i Walencji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (Fotolia, Fot: toa555)
d17by7i

Pożar wybuchł na porośniętych lasem Sierra de Luna, księżycowych wzgórzach, położonych 60 kilometrów od Saragossy. W akcji bierze udział sto jednostek straży pożarnej i 26 samolotów. Do pomocy wysłano też wojsko.

Ogień szybko się rozprzestrzenia. Przede wszystkim przez upały, które od trzech dni panują w Hiszpanii. W Aragonii jest dzisiaj 40 stopni Celsjusza i wieje wiatr.

Stan alertu ogłoszono w 30 spośród 50 prowincji - podaje AFP.

d17by7i

Ewakuowani mieszkańcy wsi zostali przewiezieni do okolicznych ośrodków sportowych. Lokane władze obawiają się, że jeśli pomoc nie nadejdzie szybko, pożar zagrozi kolejnym miejscowościom.

Wybuchł też pożar lasu w położonej na północnym wschodzie kraju Katalonii, około 40 km od Barcelony. Ogień pochłonął dwa domy i kilka samochodów, ale nie było rannych ani ofiar.

Wyjątkowo wysoka temperatura, sięgająca 40 st., ma się utrzymać w Hiszpanii przez cały następny tydzień.

W Portugalii pożar wybuchł w sobotę w lasach okręgu Alcobertas, na północ od Lizbony; walczy z nim prawie 100 strażaków - podała krajowa agencja obrony cywilnej.

d17by7i

Podziel się opinią

Share
d17by7i
d17by7i
Więcej tematów