Trwa ładowanie...

Pleszew: chciał otruć córkę i zięcia, wsypując im trutkę do mleka

Sąd aresztował 77-letniego mieszkańca powiatu pleszewskiego, który celowo dodał trutkę na szczury do garnka z mlekiem. Chciał w ten sposób otruć swoją córkę i zięcia.

Share
Pleszew: chciał otruć córkę i zięcia, wsypując im trutkę do mleka
Źródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
d6o4e7d

Do zdarzenia doszło w miejscowości znajdującej się na terenie powiatu pleszewskiego. 77-latek działając z zamiarem pozbawienia życia swojej córki i zięcia, wsypał do znajdującego się w lodówce garnka z mlekiem granulat będący trutką na gryzonie. Na szczęście kobieta przed spożyciem mleka, zauważyła znajdujący się w nim granulat, czym prawdopodobnie ocaliła życie własne i swojego męża.

- Z dokonanych ustaleń wynika, że pomiędzy podejrzanym a jego córką i zięciem istniał długotrwały konflikt, związany ze sporami co do sposobu prowadzenia gospodarstwa rolnego - wyjaśnia Janusz Walczak, zastępca prokuratora generalnego w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyzna został zatrzymany wkrótce po zdarzeniu. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Prokuratura przedstawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa dwóch osób, za co grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

d6o4e7d

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6o4e7d
d6o4e7d
Więcej tematów