Trwa ładowanie...
d1ayz8p

Pleszew: chciał otruć córkę i zięcia, wsypując im trutkę do mleka

Sąd aresztował 77-letniego mieszkańca powiatu pleszewskiego, który celowo dodał trutkę na szczury do garnka z mlekiem. Chciał w ten sposób otruć swoją córkę i zięcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pleszew: chciał otruć córkę i zięcia, wsypując im trutkę do mleka
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d1ayz8p

Do zdarzenia doszło w miejscowości znajdującej się na terenie powiatu pleszewskiego. 77-latek działając z zamiarem pozbawienia życia swojej córki i zięcia, wsypał do znajdującego się w lodówce garnka z mlekiem granulat będący trutką na gryzonie. Na szczęście kobieta przed spożyciem mleka, zauważyła znajdujący się w nim granulat, czym prawdopodobnie ocaliła życie własne i swojego męża.

- Z dokonanych ustaleń wynika, że pomiędzy podejrzanym a jego córką i zięciem istniał długotrwały konflikt, związany ze sporami co do sposobu prowadzenia gospodarstwa rolnego - wyjaśnia Janusz Walczak, zastępca prokuratora generalnego w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyzna został zatrzymany wkrótce po zdarzeniu. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Prokuratura przedstawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa dwóch osób, za co grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

d1ayz8p

Podziel się opinią

Share
d1ayz8p
d1ayz8p
Więcej tematów