Trwa ładowanie...
d4i1s22

Płażyński: wybory pomogą zmienić scenę polityczną

Jesienne wybory samorządowe pomogą
przebudować scenę polityczną w Polsce, bo w wyborach bezpośrednich
pojawi się wiele nowych osób, potencjalnych liderów - uważa Maciej
Płażyński z Platformy Obywatelskiej.

Share
d4i1s22

Bezpośrednie wybory samorządowe spowodują, że pojawią się lokalni liderzy, silni własnym mandatem społecznym, którzy powinni wzbogacić funkcjonowanie partii centroprawicowych, co może w wielu miejscach zmienić przywództwo - powiedział były marszałek Sejmu we wtorek na konferencji prasowej w Białymstoku.

Ocenił, że samorządowa kampania wyborcza będzie krótka i intensywna, a zacznie się dopiero po wakacjach.

Polacy, nie tylko w okresie letnim, nie wykazują aż tak żywego zainteresowania polityką, więc jeżeli będziemy potrafili to zainteresowanie zwiększyć przez wrzesień i październik, to wystarczający czas, by poznać kandydatów - powiedział Płażyński.

Poinformował też, że Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość, które wspólnie startują w wyborach do sejmików wojewódzkich, zamierzają uzgodnić pewne elementy kampanii na szczeblu krajowym, np. hasła wyborcze czy wykorzystanie czasu antenowego.

Zapytany o ewentualne rozszerzenie koalicji, odparł: Na razie nie widzimy takiej potrzeby i chęci. Zaznaczył, że szerokie koalicje utrudniają uzgadnianie wspólnej polityki i spraw personalnych.(iza)

d4i1s22

Podziel się opinią

Share
d4i1s22
d4i1s22
Więcej tematów