Trwa ładowanie...
dzalqaj

Plaża Wolności w Poznaniu. Będą grać w siatkówkę plażową w centrum miasta

Po czterech latach przerwy ponownie na placu Wolności w Poznaniu powstanie plaża, na której zostanie rozegrany turniej eliminacyjny mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plaża Wolności w Poznaniu. Będą grać w siatkówkę plażową w centrum miasta
(Urząd Miasta Poznania, Fot: Bernard Guziałek)
dzalqaj

Plaża funkcjonowała już na placu Wolności kilka lat temu. Później organizatorzy przenosili imprezę w inne rejony miasta, np. na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku plaża ponownie powstanie na placu Wolności.

- To najlepsze miejsce w Poznaniu, by organizować siatkówkę plażową. Ruch miejski sprzyja temu, by sportowe zmagania zobaczyli nie tylko ludzie, którzy czekają na naszą imprezę, ale także poznaniacy mijający codziennie ten punkt miasta - wyjaśnia Damian Lisiecki, organizator Lotto Plaży Wolności 2015.

Aby powstała plaża, na betonowy plac trzeba wysypać oczywiście mnóstwo piasku, co rozpoczęło się już w poniedziałek. Pierwsze rozgrywki mają się rozpocząć już w środę od godz. 8, kiedy wystartują Gimnazjada w siatkówce plażowej chłopców i dziewcząt, Akademickie Mistrzostwa Poznania kobiet i mężczyzn oraz turniej VIP.

dzalqaj

Największe emocje rozpoczną się jednak w piątek, kiedy rozpocznie się Eliminacyjny Turniej Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn, który potrwa aż do niedzieli (piątek to eliminacje, a sobota i niedziela turniej główny). W piątek i sobotę mecze rozpoczną się od godz. 9, a w niedziele od godz. 10.30. Finał zaplanowano na godz. 14.

Poznaniacy będą mieli okazję zobaczyć w akcji reprezentantów Polski w tej dyscyplinie, m.in. olimpijczyków z Pekinu - Daniela Plińskiego i Marcina Wikę. Dla Plińskiego - wicemistrza świata i mistrza Europy będzie to wielki powrót na piaszczyste boiska.

W turnieju zagra także Dominik Witczak, który podobnie jak Daniel Pliński - w parze z Damianem Lisieckim święcił największe triumfy na plażowych boiskach i cieszył się ze złota Mistrzostw Polski.

- Ogromnie się cieszę, że moi znakomici koledzy z boiska przyjęli zaproszenie. Jestem przekonany, że podniosą poziom sportowy i wzbudzą spore zainteresowanie kibiców spragnionych siatkówki w Poznaniu – przyznaje Damian Lisiecki. – Po meczach pewnie będzie trochę czasu, by z uśmiechem powspominać dawne czasy – dodaje.

Oprócz sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie na Plaży Wolności nie zabraknie również gier i zabaw dla dzieci i kibiców.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dzalqaj

Podziel się opinią

Share

dzalqaj

dzalqaj
Więcej tematów