Trwa ładowanie...
d1eatmj
d1eatmj

Platforma przedstawiła kandydata na prezydenta

Platforma Obywatelska oficjalnie przedstawiła swojego kandydata na stanowisko prezydenta Poznania. Będzie nim Jacek Jaśkowiak, który członkiem partii jest zaledwie od roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1eatmj

Spekulacje dotyczące tego, kogo Platforma wystawi w wyborach o urząd prezydenta Poznania trwały długo. Początkowo padało nazwisko Filipa Kaczmarka, Grzegorza Ganowicza, Mariusza Wiśniewskiego, Marka Woźniak, ale już od kilku tygodni coraz częściej przywoływano osobę Jacka Jaśkowiaka. W sobotę szef poznańskich struktur PO oficjalnie poinformował, że kandydatem z ramienia partii będzie właśnie Jaśkowiak.

W swoich pierwszych wypowiedziach kandydat zapowiada, że jako prezydent miasta chce podnieść komfort życia w Poznaniu oraz zatrzymać tendencję wyludniania się stolicy Wielkopolski.

Jacek Jaśkowiak ma 50 lat i jest rodowitym poznaniakiem. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Jest finansistą, przedsiębiorcą, doradcą gospodarczym, działaczem społecznym i sportowym, pełni m.in. funkcję dyrektora Pucharu Świata w biegach narciarskich odbywających się w Szklarskiej Porębie.

d1eatmj

Dla Jaśkowiaka będzie to już drugi start w wyborach na prezydenta Poznania. W 2010 r. był kandydatem komitetu wyborczego "My.Poznaniacy". W I turze wyborów zdobył 7,16 proc. głosów, zajmując tym samym czwarte miejsce.

Do tej pory, oficjalnie swój start w jesiennych wyborach prezydenta Poznania zapowiedzieli: Tomasz Lewandowski (SLD), Tadeusz Dziuba (PiS), Ryszard Grobelny (kandydat niezależny) i Mariusz Wudarski (Porozumienie Ruchów Miejskich).

d1eatmj

Podziel się opinią

Share
d1eatmj
d1eatmj
Więcej tematów