Trwa ładowanie...
21-11-2014 13:14

Platforma Obywatelska w II turze popiera Jacka Majchrowskiego

Kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta Krakowa, Marta Patena, nie uzyskała wystarczającego poparcia krakowiaków i nie dostała się do drugiej tury wyborów. Partia postanowiła poprzeć obecnego prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Platforma Obywatelska w II turze popiera Jacka MajchrowskiegoŹródło: PAP, fot: Jacek Bednarczyk
dj60q96
dj60q96

Andrzej Biernat, sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej, ogłosił w czwartek, że partia poprze kandydaturę Jacka Majchrowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich.

- Leży nam na sercu, żeby krakowianie potrafili wybrać jak najlepiej, zwłaszcza że mamy przed sobą perspektywę budżetową 2014-2020. Do wydania są olbrzymie pieniądze, a przez ostatnie siedem lat, to my udowodniliśmy, że potrafimy je z pragmatyzmem wydawać, co widać też w Krakowie. W związku z powyższym nasza sugestia dla lokalnej struktury PO jest taka, aby w drugiej turze wyborów na prezydenta Krakowa poprzeć Jacka Majchrowskiego. A przede wszystkim namówić krakowian, by poszli zagłosować - mówił w czwartek w Krakowie Andrzej Biernat.

Przedstawiciel PO rozmawiał już na ten temat z Jackiem Majchrowskim. Oficjalnie politycy PO mają popierać obecnego prezydenta, bo sami tego chcą. W rzeczywistości jednak małopolscy działacze partii są zaskoczeni obrotem spraw.

- Przyjechał ktoś z centrali i powiedział jak ma być - mówili działacze małopolskiej PO wychodząc ze spotkania z Biernatem.

dj60q96

Małopolscy politycy PO rozpatrywali już możliwość poparcia Majchrowskiego w drugiej turze, ale także możliwość zbudowania koalicji w radzie miasta. Majchrowski zaś deklarował, że jest bezpartyjny oraz żadnego oficjalnego partyjnego poparcia nie potrzebuje.

30 listopada prezydent może liczyć na wyborców Marty Pateny, o ile wybiorą się do urn - historia pokazuje, że w drugiej turze zawsze głosuje mniej osób. Majchrowski zmierzy się z kandydatem jednoczącej się prawicy, Markiem Lasotą.

dj60q96
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dj60q96
Więcej tematów