Trwa ładowanie...
d2rq64u

Planujesz pracę w wakacje? Nie daj się wykorzystać - zadaj pytanie ekspertowi

Wakacje to dla wielu młodych ludzi nie tylko czas odpoczynku, ale i okazja do zarobienia pieniędzy. Do pracy często wyjeżdżają nad morze czy na południe kraju, gdzie stają twarzą w twarz z pracodawcą, i niestety także - co często się zdarza - z brutalną rzeczywistością. - Bez doświadczenia, znajomości swoich praw, wierzą na słowo, co niektórzy pracodawcy bezlitośnie wykorzystują. Na przykład zatrudniając na próbę, bez pieniędzy, aby sprawdzić czy nadają się do wykonywania powierzonych obowiązków - mówi Wirtualnej Polsce Danuta Rutkowska, rzeczniczka prasowa Głównego Inspektora Pracy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Planujesz pracę w wakacje? Nie daj się wykorzystać - zadaj pytanie ekspertowi
(WP, Fot: Paweł Kozioł)
d2rq64u

Przed podjęciem zatrudnienia warto poznać swoje prawa. Można to zrobić dzieląc się wątpliwościami z Państwową Inspekcją Pracy. Czy oferowana umowa i warunki pracy są zgodne z przepisami? Co zrobić, gdy szef nie chce zapłacić pensji? Czym się różni umowa cywilnoprawna od umowy o pracę? Jak zatrudnić w sezonie pracownika zgodnie z przepisami? Na te i tym podobne pytania odpowie ekspert PIP.

Pytania przyjmujemy do niedzieli na adres mailowy michal.fabisiak@grupawp.pl. W tytule wiadomości prosimy wpisać "PIP". Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się i najbardziej skomplikowane pytania opublikujemy w poniedziałek wieczorem.

d2rq64u

Podziel się opinią

Share
d2rq64u
d2rq64u
Więcej tematów