Trwa ładowanie...

Plan wycieczki dla Angeli Merkel. Użytkownicy zdecydowali, gdzie wysłać kanclerz Niemiec


Angela Merkel odwiedza dziś Polskę. W planach ma rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą, premier Beatą Szydło i posłem... prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Postanowiliśmy zapytać naszych użytkowników, jakie polskie atrakcje turystyczne powinna zobaczyć kanclerz Niemiec. Oto efekt.

Share
Plan wycieczki dla Angeli Merkel. Użytkownicy zdecydowali, gdzie wysłać kanclerz Niemiec
Źródło: Agencja Gazeta
d2uqauy

Program wycieczki obejmuje wszystkie najważniejsze dla IV RP miejsca:

(fot. Wirtualna Polska)
Źródło: (fot. Wirtualna Polska)

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Najważniejsza uczelnia w Polsce, kierowana przez ojca Tadeusza Rydzyka. Żadna inna wyższa szkoła nie może liczyć na dotacje z każdego możliwego ministerstwa (i paru niemożliwych także). Żadna też nie gości tak często przedstawicieli rządu. I nie organizuje biletowanych spotkań z Prezesem. Swoją drogą ciekawe, ile kosztował bilet dla kanclerz Merkel.

(fot. wikimedia)
Źródło: (fot. wikimedia)

Figura Jezusa Chrystusa w Świebodzinie. Polacy nie gęsi i swoje Rio de Janeiro mają, a poza tym nie będzie Niemiec pluł nam w twarz. Propozycja alternatywna: największy pomnik Jana Pawła II postawiony w Parku Miniatur Sakralnych. Bo w absurdach wyprzedzamy Zachód o dekady. A może nawet stulecia.

(fot. wikimedia)
Źródło: (fot. wikimedia)

Restauracja Sowa & Przyjaciele. Najsłynniejsze studio nagrań w całym kraju oraz skansen III RP w jednym. Warto pokazać jak było, żeby kanclerz mogła docenić, że Polska to już nie "kamieni kupa", a państwo mamy już nie tylko teoretycznie.

Stocznia w Radomiu. Kolejny śmiały pomysł Ministerstwa Obrony Narodowej. Ukrycie stoczni Marynarki Wojennej ponad 400 km od morza pozwala zaliczyć polski przemysł zbrojeniowy do najbardziej awangardowych na świecie.

Na koniec proponujemy wycieczkę do słynnego San Escobar, jedynego na świecie państwa, które utrzymuje kontakty dyplomatyczne wyłącznie z IV RP.

d2uqauy

Podziel się opinią

Share
d2uqauy
d2uqauy
Więcej tematów