Trwa ładowanie...

Plaga pożarów odpadów. Płonie hala w Wólce Niedźwiedzkiej

Mapa pożarów wysypisk i składowisk odpadów zyskała kolejny punkt. To Wólka Niedźwiedzka położona między Rzeszowem a Stalową Wolą.
Share
Odpady, które zostały spalone w pożarze wysypiska śmieci w Zgierzu, pochodziły m.in. z Niemiec, Włoch i Szwajcarii
Odpady, które zostały spalone w pożarze wysypiska śmieci w Zgierzu, pochodziły m.in. z Niemiec, Włoch i SzwajcariiŹródło: East News, Fot: Lukasz Szelag
d276yct

Sytuacja jest na tyle poważna, że premier Mateusz Morawiecki zlecił uzupełnienie porządku wtorkowych obrad o informację ws. serii pożarów. Minister środowiska Henryk Kowalczyk nie ma wątpliwości - problem jest ogromny, a za pożarami stoi mafia śmieciowa. W południe kolejne nagranie z pożaru zamieścił serwis pożarniczy remiza.pl. W podkarpackiej Wólce Niedźwiedzkiej płonie hala na złomowisku odpadów.

Od połowy kwietnia przybywa punktów na mapie pożarów wysypisk i składowisk. Płoną głównie odpady trudne lub niemożliwe do przetworzenia i drogie w składowaniu. W ostatnich dniach dochodzi wręcz do kilku pożarów dziennie. Trudno nie ulec wrażeniu, że nie jest to przypadek. O sprawie pisaliśmy szerzej w poniedziałek.

d276yct

Do jednego z bardziej spektakularnych pożarów doszło m.in w Zgierzu. W akcji brało udział ok. 250 strażaków. Jak się okazuje, firma zajmująca się magazynowaniem śmieci w Zgierzu prowadziła wysypisko nielegalnie. W stosunku do niej prowadzona jest już kontrola. PiS i Razem domagają się dymisji starosty z ramienia PSL, a wicemarszałek województwa sugeruje, że pożar nie jest przypadkiem.

Dwadzieścia zastępów straży pożarnej gasiło pożar, który wybuchł w środę w sortowni śmieci przy ul. Zawodzie w Warszawie. Dodatkowo siły ściągnięto z Piaseczna, Nowego Dworu Mazowieckiego, Mrokowa, Nowej Woli, Otwocka, Bielawy, Chojnowa i Radomia. W okolicy było mnóstwo gryzącego dymu. Pojawiły się apele o pozamykanie na noc okien.

Opony i płyty wiórowe paliły się z kolei w Olsztynie. Słupy dymu było widać z odległości kilku kilometrów. Do walki z żywiołem ruszyło aż 35 jednostek straży pożarnej.

    WP.PL
Źródło: WP.PL, Fot: Money.pl

Zobacz także: Cymański w programie "Tłit" o skandalu obyczajowym w PiS

Kłęby czarnego dymu unosiły się również nad miejscowością Wszedzień koło Mogilna. Spłonęło składowisko chemikaliów. W akcji brało udział 40 zastępów straży. Informację o tym pożarze otrzymaliśmy za pośrednictwem serwisu dziejesie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d276yct

Podziel się opinią

Share
d276yct
d276yct
Więcej tematów