Trwa ładowanie...
d2aunq6
PKW: wyniki referendum poznamy jutro
x-news/TVN 24

PKW: wyniki referendum poznamy jutro

O godz. 22.00 zakończyło się ogólnokrajowe referendum, zarządzone przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Głosowanie trwało od godz. 6.00. - Wyniki powinny być ogłoszone w poniedziałek ok. godz. 18 - poinformowała na konferencji prasowej Państwowa Komisja Wyborcza.
Share
d2aunq6

Na terenie całego kraju było otwartych 27 tysięcy lokalnych komisji. Uprawnionych do głosowania było ponad 30 mln wyborców. PKW nie uzyskała żadnych istotnych zdarzeń, które zakłóciły przebieg głosowania.

- W tej chwili najważniejsza rzecz to ustalenie wyników referendum. Jest wymagane skupienie i jeszcze odrobina pracy oraz cierpliwości. Czekamy na protokoły, ze wszystkich komisji - powiedział przedstawiciel PKW Sylwester Marciniak.

Głosowanie dotyczyło trzech kwestii: jednomandatowych okręgów wyborczych, finansowania partii politycznych i rozstrzygania wątpliwości podatkowych na korzyść podatnika.

Dane o frekwencji i wyniki głosowania Komisja zapowiada na poniedziałkowe popołudnie. Referendum będzie wiążące, jeśli ważne głosy odda co najmniej 50 proc. uprawnionych.

d2aunq6

Podziel się opinią

Share
d2aunq6
d2aunq6
Więcej tematów