Trwa ładowanie...
dxmn6of

PKO BP wypłaca drugą transzę odszkodowań

W poniedziałek bank PKO BP rozpoczął wypłatę I raty (75%) odszkodowań dla drugiej 100-tysięcznej grupy polskich robotników przymusowych.

dxmn6of
dxmn6of

_ Do wieczora odszkodowania wypłaciliśmy około 3 tys. osób_ - poinformowała Edyty Siwińskiej z PKO PB. _ Najwięcej beneficjentów zgłosiło się do oddziałów w Łodzi. Do niektórych placówek nie zgłosił się żaden poszkodowany_ - dodała. Niewielkie zainteresowanie odbieraniem odszkodowań uzasadniła panującymi upałami.

W poniedziałek doszło w Warszawie do napadu na jeden z oddziałów PKO BP, który wypłaca odszkodowania. Nikomu nic się nie stało, przestępcy nie użyli broni. Nie wiadomo dokładnie, ile pieniędzy zrabowano. Siwińska ocenia jednak, że napad _ nie miał żadnego związku z wypłatą odszkodowań_.

Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie, aby uniknąć kolejek w oddziałach banku ma co dwa dni wysyłać zawiadomienia o możliwości odebrania odszkodowania do około 14-tysięcznych grup uprawnionych. W związku z tym od poniedziałku odszkodowania może odbierać pierwsze 14 tys. poszkodowanych. Ostatni uprawnieni z całej 100-tysięcznej grupy będą mogli zgłosić się po odszkodowanie od 7 września. Cała akcja zakończy się 21 września. (reb)

dxmn6of
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxmn6of
Więcej tematów