Trwa ładowanie...
d2rfrk3

PiS w tarapatach. Ryszard Terlecki: mamy plan, jak to naprawić

Prawo i Sprawiedliwość po ostatnich zawirowaniach straciło jednego posła. Rządząca partia nie może być też zadowolona z wyników sondaży. - Byliśmy na to przygotowani. Mamy plan - mówi Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu i szef klubu parlamentarnego PiS.
Share
PiS w tarapatach. Ryszard Terlecki: mamy plan, jak to naprawić
PiS w tarapatach. Ryszard Terlecki: mamy plan, jak to naprawićŹródło: Getty Images, Fot: Mateusz Wlodarczyk, NurPhoto
d2rfrk3

O sytuacji w klubie PiS Ryszard Terlecki mówił w środowy poranek na antenie Trójki. Polityk stwierdził, że w ostatnich tygodniach były "drobne zawirowania".

- Przy niewielkiej większości w Sejmie budzą one niepokój, a także zainteresowanie - zbyt duże moim zdaniem - mediów. Kilkoro posłów nie chciało zgodzić się z naszym pomysłem na ochronę zwierząt i projektem ustawy - powiedział wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS.

Ryszard Terlecki dodał, że spotkania z zawieszonymi posłami były trudne, a dyskusje dotyczyły również spraw osobistych parlamentarzystów partii Jarosława Kaczyńskiego.

d2rfrk3

Zobacz też: Przełomowy sondaż dla opozycji? Cezary Tomczyk komentuje

Terlecki ujawnił, że ojciec jednego z tych parlamentarzystów prowadzi gospodarstwo rolne, które mogłoby ucierpieć na skutek tzw. piątki dla zwierząt.

- Ze wszystkimi się porozumieliśmy oprócz jednego - zaznaczył rozmówca Beaty Michniewicz, mając na myśli posła Lecha Kołakowskiego. - Czy Kołakowski byłby mile widziany w PiS? - pytała prowadząca wywiad. - Musiałby odczuć, że wywołał taką burzę medialną, zachmurzenia. Troszkę by musiał odcierpieć - stwierdził Ryszard Terlecki.

d2rfrk3

PiS i spadki w sondażach. Ryszard Terlecki: mamy plan

Wiceszef klubu PiS pytany był również o wyniki najnowszych sondaży, w których PiS pozostaje liderem, ale różnica wobec konkurencji topnieje.

- Sondaże jedne pokazują spadek, inne nieznaczne tylko zmiany. Nie przejmujemy się, spodziewaliśmy się tego. Mamy plan, jak to naprawić - powiedział Terlecki w Polskim Radiu.

- To działania na miesiące. Nie możemy teraz mówić o tym, co zrobimy w lutym czy marcu - dodał, dopytywany o szczegóły.

d2rfrk3

Wicemarszałek PiS odniósł się również do prezydenckiego projektu ws. aborcji. Ocenił, że "z tym jest pewien kłopot".

- Trybunał Konstytucyjny orzekł, jak odczytywać zapis w konstytucji i tego nikt nie zmieni. Trwają jednak analizy prawne. Kiedy będziemy mieli uzasadnienia i opublikujemy ten wyrok, to będziemy się do tego odnosili - mówił jeden z najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

PiS i polexit? Ryszard Terlecki: takiej dyskusji nie ma

Terlecki pytany był w "Salonie politycznym Trójki" o dyskusję na temat możliwości wyjścia Polski z Unii Europejskiej, o której zasadność pytał jeden z prorządowych tygodników.

- Takiej dyskusji nie ma, bo nikt Polski nie zamierza wyprowadzać z UE, ani Unia nie chce nikogo wypychać. Szczególnie po wyjściu Wielkiej Brytanii. Mamy nadzieję, że będzie kompromis, a jak nie, to będzie weto, ale to nie jest nic nadzwyczajnego w UE - stwiedził Ryszard Terlecki.

Źródło: Polskie Radio

d2rfrk3

Podziel się opinią

Share
d2rfrk3
d2rfrk3
Więcej tematów