Trwa ładowanie...
d3kcjca

PiS traci przewagę nad KO, ale nadal prowadzi. Najnowszy sondaż CBOS

Największe poparcie wśród Polaków nadal utrzymuje Prawo i Sprawiedliwość. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dzisiaj, na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 44 proc. badanych. Dystans do PiS zmniejsza Koalicja Obywatelska, której swój głos przekazać chce 24 proc. respondentów - wynika z najnowszego sondażu CBOS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opublikowano wyniki najnowszego sondażu CBOS
Opublikowano wyniki najnowszego sondażu CBOS (East News)
d3kcjca

Według badania wykonanego przez sondażownię CBOS najbardziej popieranym ugrupowaniem politycznym w Polsce wciąż pozostaje PiS. Na partię wchodzącą w skład obozu Zjednoczonej Prawicy głosować chcę 44 proc. ankietowanych. Na przełomie maja i czerwca wynik ten był o 2 pkt. proc. większy, co oznacza, że poparcie dla formacji Jarosława Kaczyńskiego maleje.

O 4 4 pkt. proc. wzrosły natomiast notowania Koalicji Obywatelskiej, którą poparło 24 proc. badanych. 7 proc. uzyskałaby Lewica, a niewiele mniej Konfederacja, która otrzymałaby 6 proc. wszystkich oddanych głosów.

Na zaledwie 4 proc. głosów liczyć mogłoby Polskie Stronnictwo Ludowe. Partia Władysława Kosiniaka-Kamysza znalazłaby się tym samym poniżej ustanowionego progu.

d3kcjca

W czerwcu obserwujemy niewielkie zmiany w poparciu dla bloków politycznych. Ugrupowanie rządzące nie przyciąga nowych zwolenników, pozostając przy stanie posiadania z wyborów, a główny konkurent (KO) minimalnie zyskuje na poparciu.

Sondaż CBOS przeprowadzono na reprezentatywnej i imiennej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski. Badanie wykonano w dniach od 15 do 25 czerwca 2020 roku. Odpowiedziało 1378 osób (w tym: 65,3 proc. metodą CAPI, 20,8 proc. – CATI i 13,9 proc. – CAWI).

Zobacz także: Aleksander Kwaśniewski o wyniku Andrzeja Dudy. "Tam wewnątrz jest duży zawód"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kcjca

Podziel się opinią

Share
d3kcjca
d3kcjca