Trwa ładowanie...
ycipk-10d7rm

PiS na czele, Lewica depcze po piętach KO. Najnowszy sondaż

Najnowszy sondaż parlamentarny pracowni Social Changes przynosi ciekawe rezultaty. O ile PiS ze stabilnym poparciem utrzymuje się na prowadzeniu, o tyle o drugie miejsce toczy się coraz bardziej zacięta walka. Różnica między Koalicją Obywatelską a Lewicą wynosi zaledwie 3 pkt. proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Notowania Lewicy rosną
Notowania Lewicy rosną (Agencja Gazeta, Fot: Jędrzej Nowicki)
ycipk-10d7rm

• PiS jest wciąż niekwestionowanym liderem
• Poparcie dla PO spada, a dla Lewicy rośnie
• Notowania PSL i Konfederacji utrzymują się mniej więcej na tym samym poziomie

Sondaż został przeprowadzony dla portalu wPolityce.pl. I tak, na PiS chce głosować 40 proc. respondentów (taki sam wynik jak w badaniu z zeszłego tygodnia), Koalicję Obywatelską wskazało 22 proc. badanych - to wynik o 2 punkty procentowe niższy niż w poprzednim sondażu.

Składająca się z SLD, Wiosny i Razem Lewica może liczyć na 19 proc. głosów. Notowania tego ugrupowania poprawiły się o 3 proc. PSL osiągnęło 10-procentowy wynik (1 punkt procentowy wyżej niż w poprzednim badaniu), a Konfederacja - 8 proc. (spadek o punkt).

ycipk-10d7rm

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 6-10 grudnia 2019 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie 1037 Polaków.

Zobacz też: Dobitny sondaż o Banasiu. Reakcja Radosława Fogla

"Nowa Lewica". SLD i Wiosna łączą siły

ycipk-10d7rm

We wtorek SLD i Wiosna ogłosiły decyzję o połączeniu swoich ugrupowań. Nowa nazwa ugrupowania to "Nowa Lewica", klub z kolei będzie nosił nazwę "Nowa Lewica Razem".

- Lewica udowodniła, że zjednoczona wygrywa, podzielona przegrywa - mówił podczas sobotniej konwencji Robert Biedroń. - Dobrze nam się współpracuje, połączyliśmy trzy pokolenia i te trzy pokolenia Lewicy będziemy nadal łączyli. To nie jest koniec, to jest wszystkiego początek - przekonywał.

Przeczytaj również: Nowy sondaż. Polacy są zadowoleni z premiera Mateusza Morawieckiego i jego rządu

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-10d7rm

ycipk-10d7rm
ycipk-10d7rm
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów