PiS ma nową stronę internetową
Prawo i Sprawiedliwość ma nową stronę
internetową. Jak powiedział odpowiedzialny za witrynę szef
zespołu IT Bartłomiej Rajchert, PiS chce postawić na
interaktywność, dlatego pod informacjami zamieszczanymi na stronie
można wpisywać własne komentarze i opinie. Być może niedługo na
stronie znajdą się sondy internetowe, czaty i blogi polityków.
Jak zaznaczył Rajchert, PiS-owi zależy na tym, aby strona "była żywa" cały czas, a nie tylko w trakcie kampanii wyborczej. Dlatego, jak mówił, strona będzie aktualizowana na bieżąco.
Pod zamieszczanymi informacjami czytelnicy mogą wpisywać swoje komentarze. Nie obawiamy się, jesteśmy otwarci - deklaruje Rajchert. Na razie jednak przeważają komentarze zdecydowanie pozytywne.
Jak dodał Rajchert, na stronie niedługo będzie możliwość przeprowadzania sond internetowych, a także prowadzenia czatów i pisania blogów. Czy politycy PiS będą prowadzili blogi? To zależy od decyzji polityków. Taka możliwość jest - odpowiada Rajchert.
Na stronie można ponadto obejrzeć wszystkie materiały z kampanii wyborczych PiS i Lecha Kaczyńskiego, a także np. film Jacka Kurskiego "Nocna Zmiana", który pokazuje kulisy obalenia rządu Jana Olszewskiego. Już wkrótce pojawią się materiały wideo z najważniejszych bieżących wydarzeń politycznych.
Na stronie można też obejrzeć setki zdjęć, m.in. z kampanii wyborczych. Rajchert podkreślił, że PiS współpracuje z kilkoma fotografami i dysponuje własnym zasobem zdjęć.
Nad obsługą strony pracują stale cztery osoby. Według Rajcherta Internet jest najtańszym medium komunikowania się z wyborcami. W dodatku, jak podkreślił, w porównaniu z billboardami czy telewizją, które umożliwiają tylko komunikację z w jednym kierunku, internet pozwala na wymianę informacji w obie strony.
Na stronie ma znaleźć się kontakt do 2,5 tys. działaczy PiS (na razie można znaleźć już ok. 800 nazwisk). Przedstawieni na stronie mają być też wszyscy kandydaci PiS w wyborach samorządowych.
Większość partii politycznych redaguje swoje strony internetowe. Można na nich znaleźć najświeższe informacje o ich działalności, zapoznać się z programem i poznać władze partii. Ugrupowania, które zasiadają w parlamencie, informują także szeroko o swoich posłach i senatorach oraz inicjatywach ustawodawczych.
Niektóre z partyjnych stron internetowych dają także możliwość zaprenumerowania newslettera, który zainteresowanym dostarcza informacje z serwisu internetowego.