Trwa ładowanie...

PiS da 50 tys. zł rodzinom mieszkającym w domu Niemki

Klub PiS przekaże 50 tys. zł dla dwóch rodzin z mazurskiej wsi Narty, którym sąd nakazał eksmisję z domu należącego formalnie do obywatelki Niemiec - poinformował rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak.

Share
PiS da 50 tys. zł rodzinom mieszkającym w domu NiemkiŹródło: PAP
d44979g

19 listopada Sąd Rejonowy w Szczytnie orzekł, że rodziny Moskalików i Głowackich muszą opuścić dom w Nartach, który formalnie należy do Niemki Agnes Trawny. Według sądu, nie ma obowiązku przyznania im lokali socjalnych. Sąd nie określił terminu wyprowadzki obu rodzin.

Jak powiedział Błaszczak, obie rodziny są pokrzywdzone, bo użytkowały nieruchomość w dobrej wierze. Dodał, że jego klub postanowił przeznaczyć dla nich ze składek posłów pomoc w wysokości 50 tys. zł.

Błaszczak zapowiedział też, że PiS złoży wniosek do MSWiA o zorganizowanie zbiórki publicznej dla osób, które znajdą się w podobnej sytuacji.

Błaszczak podkreślił ponadto, że w Sejmie od kilku miesięcy znajduje się projekt ustawy autorstwa PiS przewidujący utworzenie specjalnego funduszu na ten cel. - Niestety, nie rozpoczęto nad nim prac - powiedział.

d44979g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44979g
d44979g
Więcej tematów