Trwa ładowanie...

PiS bojkotuje ślubowanie Pawłowskiej. Puste miejsca na sali

Posłowie PiS zbojkotowali ślubowanie Moniki Pawłowskiej, która zdecydowała się objąć mandat po Mariuszu Kamińskim.

Monika PawłowskaMonika PawłowskaŹródło: Sejm
d1f1d8m
d1f1d8m

W środę po rozpoczęciu posiedzenia Sejmu, ślubowanie złożyła posłanka Monika Pawłowska, która objęła mandat poselski po Mariuszu Kamińskim.

W środę rozpoczęło się 7. posiedzenie Sejmu. Pierwszym punktem harmonogramu było złożenie ślubowania przez posłankę Monikę Pawłowską, która objęła mandat po Mariuszu Kamińskim.

Pawłowska w wyborach parlamentarnych w 2023 r. startowała z czwartego miejsca listy PiS w okręgu nr 7 (Chełm), którą otwierał Mariusz Kamiński. Zajęła wówczas pierwsze nieobejmujące mandatu miejsce. W lutym - po tym, jak ogłosiła, że objęła mandat po Mariuszu Kamińskim - informowała dziennikarzy w Sejmie, że po złożeniu ślubowania będzie chciała zostać członkinią klubu PiS.

d1f1d8m

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Były premier o nowym stanowisku dla Sikorskiego: w kraju ma zadania

Pawłowska za Kamińskiego

W drugiej połowie lutego poseł PiS Piotr Müller powiedział jednak, że Pawłowska nie zostanie przyjęta do klubu PiS. Dodał też wówczas, że "całkiem prawdopodobne", że zostanie wyrzucona z partii. Jak dodał, stanowisko PiS jest jasne; według partii Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik nadal są posłami.

20 grudnia 2023 r. Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Kamińskiego i Wąsika prawomocnie na dwa lata pozbawienia wolności za przekroczenie uprawnień w tzw. aferze gruntowej z 2007 r. Dzień później marszałek Sejmu wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatów obu posłów PiS.

Krzysztof Ardanowski zapowiedział w środę na antenie RMF FM, że widzi szans, na przyjęcie Pawłowskiej do klubu PiS. - PiS jej nie przyjmie. Obraza majestatu. PiS będzie ją na każdym kroku sekował. Mi się nie podobają jej wolty polityczne. Człowiek powinien mieć jakieś stabilne poglądy, a nie latać od Sasa do Lasa, jak to miało miejsce - stwierdził.

d1f1d8m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1f1d8m
Więcej tematów