Trwa ładowanie...
d4katb2

Piraci uwolnili niemiecki frachtowiec za 1,8 mln USD

Niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło informację somalijskich piratów o zwolnieniu w sobotę uprowadzonego ponad dwa miesiące temu niemieckiego frachtowca i jego załogi w zamian za okup w wysokości 1,8 miliona dolarów. Według MSZ Niemiec chodzi o jednostkę MV Victoria.
Share
d4katb2

Berlin nie potwierdził natomiast informacji piratów na temat wypłacenia okupu w wysokości 1,8 mln USD za zwolnienie jednostki.

- Mogę potwierdzić, że statek nie znajduje się już w rękach piratów - powiedział w sobotę rzecznik resortu niemieckiej agencji dpa.

Wcześniej w rozmowie telefonicznej z agencją AFP, przywódca piratów Mohamed Abdi oświadczył ze swej siedziby w somalijskim mieście Eyl, iż po otrzymaniu przez piratów pieniędzy, niemiecki frachtowiec został zwolniony nad ranem i wypłynął z tego portu.

d4katb2

MV Victoria pływał pod banderą karaibskiego państwa Antigua i Barbuda. Na początku maja został zaatakowany 120 mil morskich na północ od somalijskiego miasta portowego Bosaso. Według MSZ w Berlinie na pokładzie nie było Niemców; 11-osobowa załoga składała się wyłącznie z obywateli Rumunii.

Statek był wówczas w drodze z Indii do Arabii Saudyjskiej z ładunkiem 10 tys. ton ryżu.

AFP informowała, że uwolniona jednostka to frachtowiec Hansa Stavanger, uprowadzony 4 kwietnia. Niemiecki MSZ nie potwierdził jednak tej informacji. "Sztab kryzysowy intensywnie pracuje nad rozwiązaniem" w sprawie Hansa Stravanger - powiedział rzecznik ministerstwa.

d4katb2

Podziel się opinią

Share
d4katb2
d4katb2
Więcej tematów