Trwa ładowanie...

Piotr Zgorzelski i Miłosz Motyka odpowiedzialni za najważniejszą od lat kampanię PSL

Piotr Zgorzelski i Miłosz Motyka - to oni, jak dowiaduje się nieoficjalnie Wirtualna Polska, poprowadzą najważniejszą kampanię PSL od lat. Zgorzelski będzie szefem sztabu, Motyka - prezes Forum Młodych Ludowców - jego zastępcą.

Share
Piotr Zgorzelski i Miłosz Motyka odpowiedzialni za najważniejszą od lat kampanię PSLŹródło: PSL, fot: PSL
dwe90yy

W Warszawie trwają obrady Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego. To kluczowe spotkanie, na którym ludowcy zarysowują strategię na zbliżające się wielkimi krokami wybory samorządowe. Jak dowiaduje się nieoficjalnie Wirtualna Polska, został już wybrany szef sztabu - będzie nim doświadczony polityk Piotr Zgorzelski, wieloletni samorządowiec, dziś poseł.

Piotr Zgorzelski, szef sztabu PSL PSL
Piotr Zgorzelski, szef sztabu PSL Źródło: PSL, fot: PSL

Jego zastępcą będzie Miłosz Motyka, prezes Forum Młodych Ludowców. To Motyka jest odpowiedzialny za media społecznościowe PSL. To on właśnie stoi za głośną akcją na Twitterze #SamiSwoi, która miała na celu pokazanie, jak politycy PiS - przede wszystkim lokalni działacze - skorzystali na "dobrej zmianie" w spółkach Skarbu Państwa. Motyka ujawnił, jak wielkie pieniądze w państwowych firmach zarobili ludzie, którzy dotąd byli szeregowymi radnymi, często bez doświadczenia w biznesie.

Kandydatem na prezydenta Warszawy z ramienia ludowców jest rzecznik PSL, Jakub Stefaniak. On także ma odegrać kluczową rolę w opracowywaniu kampanijnej strategii w wymiarze ogólnokrajowym.

dwe90yy

Jak informuje na Twitterze prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, ludowcy opracowują także "mapę drogową" związaną ze zbiórką podpisów pod projektem "Emerytura Bez Podatku". Zakłada on wzrost świadczeń seniorów nawet o 25 proc. Projekt ustawy PSL nie przeszedł przez Sejm, ale ludowcy z niego nie rezygnują.

Zmiany w programie 500+ i Godzina dla Rodziny – to kolejne dwa ważne projekty PSL. – Podnieśmy próg dochodowy. Na zmianach może zyskać nawet 350 tys. polskich rodzin – twierdzi Piotr Zgorzelski. Druga propozycja ludowców skraca czas pracy rodziców o godzinę. – Według danych Eurosatu, pracujemy najwięcej w Europie – wyprzedzają nas tylko Grecy. To wpływa negatywnie na relacje rodzinne – tłumaczy Zgorzelski.

Do wyborów PSL ma iść - jak informuje szef partii - "szerszą formułą". - Naszą szeroką formułę określamy jako Polskie Stronnictwo Ludowe Porozumienie Społeczne - poinformował na Radzie Naczelnej PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwe90yy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwe90yy
dwe90yy
Więcej tematów