Trwa ładowanie...

Piotr Szumlewicz nie jest już szefem Rady Mazowieckiej OPZZ. Odebrano mu członkostwo w organizacji

Piotr Szumlewicz przestał pełnić funkcję szefa Rady Mazowieckiej Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych (OPZZ). Stało się to automatycznie po tym, jak stracił członkostwo w OPZZ "Konfederacja Pracy".

Share
Piotr Szumlewicz nie jest już szefem Rady Mazowieckiej OPZZ. Odebrano mu członkostwo w organizacjiŹródło: WP.PL
d2nlwez

Piotr Szumlewicz usunięty z OPZZ

O zaprzestaniu pełnienia funkcji szefa Rady Mazowieckiej OPZZ poinformował sam Szumlewicz, a potwierdził ją Janusz Gołąb, sekretarz Prezydium Rady Dialogu Społecznego. Odsunięcie ze stanowiska ma związek z utratą członkostwa Szumlewicza w OPZZ "Konfederacja Pracy". - Zgodnie ze statutem OPZZ członek, który został wybrany w danej organizacji, a utracił członkostwo w tej organizacji, z automatu ma wygaszony mandat w organach statutowych OPZZ — wyjaśnił Gołąb.

Piotr Szumlewicz nie krył na Twitterze oburzenia decyzją o zabraniu mu członkostwa w OPZZ, uderzając w osobę Jana Guza, przewodniczącego OPZZ. - Decyzja nie była poddana głosowaniu, nie było też żadnych podstaw merytorycznych do jej podjęcia — dodał.

Piotr Szumlewicz dostawał groźby z odwołaniem. Związki Zawodowe chcą przywrócenia go

Do czasu wyboru nowego szefa Rady Mazowieckiej OPZZ pełniącym obowiązki przewodniczącego będzie lider OPZZ "Konfederacji Pracy" Michał Lewandowski. - Domagałem się od Lewandowskiego wyjaśnień co do dokonywanych przez niego operacji finansowych w latach 2015-2018. Najwyraźniej dążenie do transparentności i jawności finansów było komuś nie na rękę — napisał w informacji wysłanej PAP Szumlewicz. - Za aktywne wsparcia dla pracowników PLL LOT już w lipcu grożono mi odwołaniem z funkcji — dodał.

OPZZ "Konfederacja Pracy" na razie nie komentuje sprawy. Z kolei OPZZ "Inicjatywa Pracownicza" opublikował oświadczenie, w którym podkreśla rolę Piotra Szumlewicza w walce o prawa pracy i związkowców. Zaapelowali o przywrócenie go na stanowisko.

d2nlwez
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nlwez
d2nlwez
Więcej tematów