Trwa ładowanie...
Piotr Mueller gościem programu "Tłit"

Piotr Mueller gościem programu "Tłit"

Program "Tłit" od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Gościem Michała Wróblewskiego jest Piotr Mueller, rzecznik rządu.
Share
d2rukud

Z Piotrem Muellerem porozmawiamy przede wszystkim o sytuacji w Stanach Zjednoczonych po tym, jak doszło do gwałtownych protestów i starć z policją w Waszyngtonie. Zwolennicy Donalda Trumpa zebrali się przed Kapitolem, który miał zatwierdzić wyborczą wygraną Joe Bidena. Manifestujący wdarli się do budynku. Zginęły cztery osoby.

Wcześniej Donald Trump zabrał publicznie głos na wiecu poparcia, który zorganizowany został pod Białym Domem. Prezydent USA stwierdził, że "w tym roku wybory zostały ustawione". - Demokraci ukradli wybory. Dziś zatrzymamy tę kradzież - zapewniał Trump.

d2rukud

Zamieszki na Kapitolu skomentował już Andrzej Duda. W opinii prezydenta "wydarzenia w Waszyngtonie to wewnętrzna sprawa Stanów Zjednoczonych". Natomiast byli prezydenci USA Barack Obama i Bill Clinton mówią wprost: to wina Trumpa. "Ten ogień został rozpalony przez Trumpa i jego najbardziej zagorzałych zwolenników, wielu z nich w Kongresie, chcących obalić wyniki wyborów, które przegrał" - napisał Clinton.

Wciąż trwają obrady Kongresu USA, który jeszcze nie zatwierdził wyboru 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wiadomo, że zostanie nim Joe Biden, ale republikańscy politycy wciąż zgłaszają wątpliwości wobec głosów przychodzących z niektórych stanów.

Z rzecznikiem rządu poruszymy również kwestię szczepień i afery wokół WUM. Przypomnijmy: 20 znany artystów, polityków oraz osób związanych z telewizją zostało zaszczepionych poza kolejką. WUM tłumaczył, że dawki pochodziły z dodatkowej puli, jednak te doniesienia zdementował prezes Agencji Rezerw Materiałowych. Sprawa cały czas wzbudza ogromne emocje - tym bardziej, że pojawiają się nowe doniesienia z tej kwestii.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2rukud

Podziel się opinią

Share
d2rukud
d2rukud
Więcej tematów