Piotr Gliński o Danucie Holeckiej: była zesłana do podziemia. Wzięła to "na klatę"
Wicepremier Piotr Gliński twierdzi, że za kadencji PO-PSL dziennikarze wszystkich istotnych mediów "grillowali" go bądź ignorowali. Jako jeden z wyjątków wskazał Danutę Holecką. Gliński wspomina spotkanie z obecną szefową "Wiadomości", kiedy prezenterka pracowała w TVP3.
12.08.2019 | aktual.: 12.08.2019 11:12
"Wszystkie duże media, potężne media były w rękach jednej opcji. Ideologicznie, światopoglądowo, establishmentowo. W związku z tym nie ma co porównywać TVP wtedy i teraz. Wtedy ona się wpisywała w ogólną treść funkcjonowania systemu" - powiedział w rozmowie z portalem 300polityka.pl.
Gliński twierdzi, że jedynym wyjątkiem dziennikarki, która podawała informacje na jego temat była Danuta Holecka. Minister kultury postanowił wziąć prezenterkę w obronę po krytyce, jaka spadła na nią ze strony kolegi po fachu, Roberta Mazurka. Publicysta RMF FM napisał do Holeckiej list otwarty, w którym krytykował standardy panujące w Telewizji Polskiej.
"Raz rozmawiałem np. z Danutą Holecką, o której p. Mazurek wspominał, w jakichś podziemiach telewizji, bo ona tam była w tamtych czasach zesłana! Mazurek jej zarzucał, to chcę publicznie obronić. Była skazana na funkcjonowanie w TVP3 regionalnej. Na zupełnym marginesie i pamiętam, że siedziała w tej piwnicy jak w kazamatach i śmialiśmy się, że jesteśmy w katakumbach i że to taka rzeczywistość, którą trzeba przetrwać. Wziąć na klatę. Ona się zachowała po prostu jak prawdziwy - przepraszam - mężczyzna" - wspominał Gliński.
Wicepremier dodał, że Holecka wzięła tę sprawę "na klatę" i "nie dała się wyrzucić". Zdaniem ministra kultury, za czasów koalicji PO-PSL, w mediach nie było pluralizmu. Jak twierdzi, dziś sytuacja uległa zmianie. "TVP się po prostu broni, budując w mediach jakiś realny pluralizm" - ocenił.
Danuta Holecka prowadziła główne wydania "Wiadomości" TVP z przerwami w 1997 r., w latach 2003-2004, w 2010 r. i od 2016 r. do teraz. 1 maja bieżącego roku objęła stanowisko szefa redakcji "Wiadomości" TVP1.
Źródło: 300polityka.pl
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl