Trwa ładowanie...
d28sm3u
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Piloci Air France przedłużają strajk o kolejny tydzień

Piloci linii lotniczych Air France potwierdzili, że przedłużają swój strajk o kolejny tydzień, do piątku 26 września. Trwający od poniedziałku protest uziemił ponad połowę floty francuskiego przewoźnika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piloci Air France przedłużają strajk o kolejny tydzień
(AFP, Fot: VALERY HACHE)
d28sm3u

- W przeprowadzonym przez związek zawodowy pilotów SNPL referendum ponad 80 proc. związkowców opowiedziało się za przedłużeniem strajku - powiedział cytowany przez AFP szef syndykatu, Jean-Louis Barber. Nie wykluczył, że protest jeszcze się wydłuży, jeśli nie dojdzie do przełomu w rozmowach z dyrekcją linii lotniczych.

Piloci nie zgadzają się na zapowiadane cięcia w wydatkach firmy, które miałyby doprowadzić do odzyskania przez Air France części rynku utraconego na rzecz tanich przewoźników oraz linii lotniczych z państw Zatoki Perskiej. Na początku września Air France zapowiedziały utworzenie spółki córki Transavia France, która ma pomóc w konkurowaniu z tanimi przewoźnikami.

Linie Air France ze swej strony poinformowały w komunikacie, że w sobotę udało się zapewnić 45 proc. planowanych lotów. Liczbę strajkujących pilotów oszacowano na 60 proc. Najpoważniejsza sytuacja panowała w Marsylii, gdzie odwołano ponad 80 proc. połączeń, w Tuluzie (65 proc.) i Lille (50 proc.).

d28sm3u

W niedzielę Air France przewiduje realizację 38 proc. planu lotów. W Lille nie wystartuje, ani nie wyląduje żadna maszyna przewoźnika.

- Zastanawiam się, czy rzeczywiście (związkowcy) wyrażają wolę negocjacji - powiedział w piątek prezes Air France KLM Alexandre de Juniac. Wyliczył, że strajk pilotów kosztuje firmę 10-15 mln euro dziennie.

d28sm3u

Podziel się opinią

Share

d28sm3u

d28sm3u
Więcej tematów