Trwa ładowanie...
d1oy9v1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pilna narada w MSW. Komendanci policji otrzymają wytyczne

Minister Teresa Piotrowska zwołała naradę z Komendantem Głównym i Komendantami Wojewódzkim Policji. Na spotkaniu podsumowane zostaną dotychczasowe działania policji, które zostały podjęte po otrzymaniu informacji o pierwszych osobach zatrutych dopalaczami. Przekazane zostaną również dalsze wytyczne dotyczące walki z tymi niebezpiecznymi substancjami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pilna narada w MSW. Komendanci policji otrzymają wytyczne
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1oy9v1

Policja wspólnie z innymi służbami: Inspekcja Sanitarną, Służbą Celną, Strażą Graniczną prowadzi walkę z dopalaczami sprawdzając sklepy, targowiska, salony gier i ogłoszenia internetowe.

W ubiegłym tygodniu na terenie całego kraju, w ramach wspólnej akcji funkcjonariusze skontrolowali 89 lokali, w których zabezpieczono 450 opakowań z zawartością nieznanych substancji oraz 410 gramów substancji, które w ogólnym obrocie określane są jako "dopalacze".

W sobotę o sprawę handlu dopalaczami pytana była premier Ewa Kopacz. Zadeklarowała, że wraz minister spraw wewnętrznych zamierza przygotować dużą akcję społeczną, która ma pomóc w skutecznej walce z dopalaczami.

d1oy9v1

- Skoro w tej chwili już nawet dorośli sięgają po dopalacze, to znaczy, że trzeba wzmóc świadomość i powiedzieć, jak bardzo jest to szkodliwe i jak szybko można pozbawić zdrowia i życia - mówiła premier. Dodała, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu przedstawi "bardzo konkretny scenariusz" walki z dopalaczami.

Od czwartkowego wieczora do szpitali na terenie woj. śląskiego trafiły - najprawdopodobniej po zażyciu dopalaczy - łącznie 154 osoby. Część z nich została już wypisana do domów; życie jednego z pacjentów jest zagrożone.

Jak poinformował śląski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Grzegorz Hudzik, od sobotniego wieczora, gdy podawano liczbę 86 hospitalizowanych z zatruciami dopalaczami lub z podejrzeniami takich zatruć, do godz. 10. w niedzielę liczba osób, którym udzielono świadczeń medycznych w związku z zatruciami, wzrosła do 154.

Policja zatrzymała w związku z podejrzeniem handlu dopalaczami pięć osób - dwie w Katowicach i trzy w Bytomiu.

d1oy9v1

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d1oy9v1

d1oy9v1
Więcej tematów