Trwa ładowanie...
12-07-2015 13:45

Pilna narada w MSW. Komendanci policji otrzymają wytyczne

Minister Teresa Piotrowska zwołała naradę z Komendantem Głównym i Komendantami Wojewódzkim Policji. Na spotkaniu podsumowane zostaną dotychczasowe działania policji, które zostały podjęte po otrzymaniu informacji o pierwszych osobach zatrutych dopalaczami. Przekazane zostaną również dalsze wytyczne dotyczące walki z tymi niebezpiecznymi substancjami.

Pilna narada w MSW. Komendanci policji otrzymają wytyczneŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d2zzaq2

Policja wspólnie z innymi służbami: Inspekcja Sanitarną, Służbą Celną, Strażą Graniczną prowadzi walkę z dopalaczami sprawdzając sklepy, targowiska, salony gier i ogłoszenia internetowe.

W ubiegłym tygodniu na terenie całego kraju, w ramach wspólnej akcji funkcjonariusze skontrolowali 89 lokali, w których zabezpieczono 450 opakowań z zawartością nieznanych substancji oraz 410 gramów substancji, które w ogólnym obrocie określane są jako "dopalacze".

W sobotę o sprawę handlu dopalaczami pytana była premier Ewa Kopacz. Zadeklarowała, że wraz minister spraw wewnętrznych zamierza przygotować dużą akcję społeczną, która ma pomóc w skutecznej walce z dopalaczami.

d2zzaq2

- Skoro w tej chwili już nawet dorośli sięgają po dopalacze, to znaczy, że trzeba wzmóc świadomość i powiedzieć, jak bardzo jest to szkodliwe i jak szybko można pozbawić zdrowia i życia - mówiła premier. Dodała, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu przedstawi "bardzo konkretny scenariusz" walki z dopalaczami.

Od czwartkowego wieczora do szpitali na terenie woj. śląskiego trafiły - najprawdopodobniej po zażyciu dopalaczy - łącznie 154 osoby. Część z nich została już wypisana do domów; życie jednego z pacjentów jest zagrożone.

Jak poinformował śląski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Grzegorz Hudzik, od sobotniego wieczora, gdy podawano liczbę 86 hospitalizowanych z zatruciami dopalaczami lub z podejrzeniami takich zatruć, do godz. 10. w niedzielę liczba osób, którym udzielono świadczeń medycznych w związku z zatruciami, wzrosła do 154.

Policja zatrzymała w związku z podejrzeniem handlu dopalaczami pięć osób - dwie w Katowicach i trzy w Bytomiu.

d2zzaq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zzaq2
Więcej tematów