Trwa ładowanie...

Pijany wójt z Wielkopolski udzielił ślubu. Teraz zapłaci

Wójt Żelazkowa koło Kalisza skazany za udzielenie ślubu pod wpływem alkoholu. Sąd uznał, że Sylwiusz J. nie dopełnił obowiązków służbowych i ukarał go grzywną w wysokości 5 tys. zł.

Pijany wójt z Wielkopolski udzielił ślubu. Teraz zapłaciŹródło: freeimages.com, fot: Sergey Nivens
d1jnukx
d1jnukx

- Sąd przyjął, że oskarżony działał na szkodę interesu publicznego, ale także prywatnego młodej pary - wyjaśnia prezes Sądu Rejonowego w Kaliszu Elżbieta Kwaśniewska.

Dodaje, że oprócz grzywny wójt musi pokryć także koszty procesu. Wyrok jest nieprawomocny, a obrońca samorządowca zapowiada apelację.

Zobacz też: Po alkoholu przyjechał na komendę spytać o adwokata

Do zdarzenia doszło 21 listopada 2015 roku. Mundurowych do urzędu gminy wezwał jeden z gości weselnych - policjant z Poznania, bo zwrócił uwagę na nietypowe zachowanie wójta. Potwierdzali to również świadkowie ceremonii ślubnej.

d1jnukx

Wójt odmówił policjantom udziału w badaniu alkomatem, dlatego w szpitalu pobrano mu krew do badań. Okazało się, że w chwili udzielania ślubu miał nie mniej niż 2,4 promila alkoholu we krwi. Według prokuratora wójt nie podołałby ceremonii, gdyby nie świadkowie.

Sylwiusz J. zeznał przed sądem, że ślub został zawarty zgodnie z obowiązującym ceremoniałem, a on sam przed jego udzieleniem nie pił alkoholu. Miał to zrobić po ceremonii.

d1jnukx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jnukx
Więcej tematów