Trwa ładowanie...
di1btar

Pijany radny PiS prowadził samochód. Wjechał do rowu

Przez jazdę pod wpływem alkoholu, zmuszony był później podróżować w karetce, a potem w radiowozie. Radny Prawa i Sprawiedliwości z Puław Artur K. pijany wjechał autem do rowu. Już ponosi konsekwencje. Po zatrzymaniu przez policję, stracił pracę w biurze poselskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymany przez policję radny PiS Artur K. był asystentem Małgorzaty Sadurskiej
Zatrzymany przez policję radny PiS Artur K. był asystentem Małgorzaty Sadurskiej (East News)
di1btar

Kurów, godzina 1 w nocy. Pijany radny Artur K. podczas wyprzedzania traci panowanie nad pojazdem, jego auto wypada z drogi i zatrzymuje się w rowie. Później, na miejsce przyjeżdżają karetka i policja. Ten dzień polityk zapamięta na długo.

O sprawie informuje dziennikwschodni.pl. Artur K. to 33-letni członek klubu PiS. Zasiada w puławskiej radzie miasta. Jest też prezesem stowarzyszenia "Przeszłość-Przyszłości" oraz dyrektorem biura poselskiego Krzysztofa Szulowskiego. Wcześniej był także asystentem Małgorzaty Sadurskiej

Policja informuje, że radny doznał jedynie ogólnych potłuczeń. Miał 1,6 promila alkoholu we krwi.

di1btar

Ponadto, okazuje się, że w czwartek wieczorem puławscy radni, w tym Artur K., razem z delegacją z partnerskiego miasta Bojarka na Ukrainie i władzami samorządowymi brali udział w uroczystej kolacji w jednym z lokali na terenie Puław.

Konsekwencje

- Jeszcze dzisiaj usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności - powiedziała mł. asp. Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.
Co o tym wszystkim sądzi Krzysztof Szulowski? - Jestem zszokowany tym, co się stało. Podjąłem już decyzję o zakończeniu współpracy z nim w ramach działalności biura. Złożę również wniosek o usunięcie go ze struktur Prawa i Sprawiedliwości. Bardzo mi przykro i po ludzku jest mi go żal, bo Artur był operatywny i miał już wiele zasług, stał na progu kariery politycznej. Niestety sam wyrządził sobie krzywdę - ocenił.

Członkowie struktur PiS w Puławach zaplanowali specjalną naradę ws. Artura K. Zdecydują wówczas o dalszych krokach. Na razie nie wiadomo też, kto zastąpi polityka na stanowisku szefa biura Szulowskiego.

di1btar

Jeśli Artur K. zostanie skazany prawomocnym wyrokiem, straci prawo do wykonywania mandatu radnego. - Odebranie mandatu to nie jest prosta sprawa, musiałby zapaść prawomocny wyrok, a do tego czasu może skończyć się obecna kadencja rady miasta - ocenił Ignacy Czeżyk, radny PiS i były poseł.

- To z pewnością bardzo aktywny i konsekwentny człowiek, który dał się poznać z pozytywnej strony, także w ramach działalności w stowarzyszeniu, jakie z nim współtworzyłem - dodał.
Źródło: dziennikwschodni.pl

di1btar

Podziel się opinią

Share

di1btar

di1btar
Więcej tematów