Trwa ładowanie...
d7pyp6s
d7pyp6s
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pijany kapitan pływał statkiem z 70 pasażerami

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kapitan rejsowego statku płynącego z 70 pasażerami na pokładzie po Zalewie Wiślanym - podała warmińsko-mazurska policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d7pyp6s

Jeden z pasażerów statku płynącego z Krynicy Morskiej do Fromborka zawiadomił telefonicznie policję, że statkiem kieruje pijany kapitan. - Funkcjonariusze z Braniewa, którzy weszli na pokład, potwierdzili relacje podróżnych - powiedział Dawid Stefański z warmińsko-mazurskiej policji. Kapitan, 60-letni Jerzy P. ze Świnoujścia, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Statek został przekazany armatorowi. Kapitana zatrzymano w policyjnym areszcie. tały mu zawieszone uprawnienia do kierowania statkiem pasażerskim i dyplom kapitana żeglugi śródlądowej. Za pływanie statkiem w stanie nietrzeźwym grozi mu do dwu lat pozbawienia wolności.

- Interpretacja prawna jest podobna jak w przypadku pijanego kierowcy. Szlak wodny jest bowiem traktowany jak droga publiczna - wyjaśnił Stefański.

NaSygnale.pl: 44-letni ksiądz popłynął kajakiem i zaginął - co się stało?

d7pyp6s

Podziel się opinią

Share

d7pyp6s

d7pyp6s
Więcej tematów