Trwa ładowanie...
Policja

Pijana matka opiekowała się trójką dzieci. Sprawa trafi do sądu rodzinnego

Mundurowi z Żor interweniowali wczoraj w jednym z mieszkań na osiedlu Gwarków, gdzie pod opieką kompletnie pijanej kobiety przebywała trójka dzieci. Policję o całej sytuacji poinformował kurator sądowy, który na ten dzień miał wyznaczoną wizytę kontrolną u rodziny - gdy wszedł do ich mieszkania zobaczył leżącą w łóżku pijaną 46-latkę i przebywające w lokalu dzieci. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny.
Share
Pijana matka opiekowała się trójką dzieci. Sprawa trafi do sądu rodzinnego
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d1aee5h

Oficer dyżurny zgłoszenie odebrał ok. godz. 19.00. Kurator sądowy, sprawujący nadzór nad rodziną, poprosił o interwencję funkcjonariuszy. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce zastali pijaną 46-latkę leżącą w łóżku - kobieta była zdezorientowana i miała problemy z wysławianiem się.

Ogólnie w mieszkaniu panował bałagan, widoczne były także ślady libacji alkoholowej i nie było prądu. Pod "opieką" kobiety przebywała trójka rodzeństwa w wieku od 10 do 14 lat.

Policjanci ustalili, że oboje rodzice pili alkohol, a ojciec po tym jak wyszedł z mieszkania dalej pić jeszcze nie wrócił. Dzieci trafiły do placówki opiekuńczej, a ich matkę przewieziono na komendę.

Badanie alkomatem wykazało, że 46-latka ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny, który zadecyduje o dalszym losie rodzeństwa.

d1aee5h

Podziel się opinią

Share
d1aee5h
d1aee5h
Więcej tematów