Trwa ładowanie...

Pies uratowany z gruzów po trzęsieniu ziemi sam został ratownikiem

• We włoskiej Nursji z gruzów wydobyto psa, szczeniaka rasy border collie • Pies został przekazany właścicielom, ale ci postanowili, że oddadzą pupila strażakom • Nadano mu imię Terremoto - trzęsienie ziemi - i postanowiono przeszkolić na psa-ratownika
Share
Pies uratowany z gruzów po trzęsieniu ziemi sam został ratownikiem
Źródło: twitter.com
d2npoap

Pod koniec października we Włoszech doszło do silnych trzęsień ziemi, w wyniku których ucierpiało wiele miast. W gruzowisko zamieniła się malowniczo położona Nursja. W kilka dni po wstrząsach ratownicy odnaleźli tam szczeniaka rasy border collie, który cudem przetrwał wśród gruzów.

Pies został przekazany właścicielom. Doszli oni jednak do wniosku, że nic nie dzieje się bez przyczyny i oddali pupila strażakom. Border collie to rasa znana ze swej inteligencji (uznawane nawet za najinteligentniejszą rasę psów), są łatwe w szkoleniu i z radością wykonują polecone im zadania. Dlatego to idealna rasa wykorzystywana przez ratowników na całym świecie.

Dlatego od razu postanowiono, że psiak zostanie ratownikiem i będzie pomocny w przypadku przyszłych kataklizmów. Nadano mu wiele mówiące imię Terremoto, co po włosku oznacza "trzęsienie ziemi". Przyjmowanie do szkolenia psów, które zostały wcześniej uratowane, to dość częsta praktyka. Po ostatnich trzęsieniach ziemi we Włoszech uratowano ponad tysiąc zwierząt, wliczając w to gatunki żyjące na wolności.

d2npoap

Podziel się opinią

Share
d2npoap
d2npoap
Więcej tematów