Trwa ładowanie...
d3tc8du

Pies pomógł wykryć przemyt wart 350 tys. zł

Specjalnie szkolony pies pomógł celnikom z
grupy mobilnej z polsko-litewskiego przejścia w Budzisku udaremnić
przemyt ponad 57 tys. paczek papierosów wartych ok. 350 tys. zł -
poinformowali podlascy celnicy.

d3tc8du
d3tc8du

- Celnicy z grupy mobilnej z Budziska wytypowali do kontroli litewskiego TIR-a z naczepą, jadącego do Szwajcarii - powiedział Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku. Według dokumentów pojazdu, kierowca miał przewozić meble.

Po prześwietleniu naczepy promieniami rentgenowskimi, celnicy wpuścili do niej specjalnie wyszkolonego labradora Nero, który wskazał, że znajduje się tam przemycany towar. Nielegalne papierosy, w sumie ponad 57,4 tys. paczek, stanowiły połowę ładunku TIR-a. Przewożący je kierowca został zatrzymany.

Jak powiedział Czarnecki, od kwietnia tego roku, kiedy Nero rozpoczął służbę u podlaskich celników, już kilkanaście razy prawidłowo wskazał przemyt.

Łącznie ten roczny pies wykrył do tej pory ok. 2 mln 700 tys. sztuk papierosów nielegalnie wwożonych do Polski. Jak dodał Czarnecki, między innymi w miniony piątek pomógł celnikom pracującym koło granicy z Litwą w Budzisku odkryć znaczny przemyt papierosów w białoruskiej ciężarówce-chłodni.

Pies charakterystycznym drapaniem dał znak, że w aucie mogą być ukryte papierosy. Po prześwietleniu pojazdu okazało się, iż w skrytkach w podłodze i suficie jest ok. 50 tys. paczek papierosów wartych ponad 300 tys. zł.

d3tc8du
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tc8du
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj