Trwa ładowanie...

Koncert w Rzeszowie. Wstęp tylko dla zaszczepionych i przetestowanych

Na koncert "Medycy medykom" w Rzeszowie wejdą tylko widzowie z certyfikatem covidowym, czyli zaszczepieni i ozdrowieńcy oraz osoby, które na miejscu poddadzą się badaniu na obecność koronawirusa. To pierwsza taka zapowiedź. - Uczestnicy otrzymają seledynowe opaski, aby wszyscy wiedzieli, że są bezpieczni - mówią WP organizatorzy.

Lublin. Jeden z pierwszych  koncertów plenerowych po przerwie spowodowanej pandemią.Lublin. Jeden z pierwszych koncertów plenerowych po przerwie spowodowanej pandemią.Źródło: East News, fot: PIOTR DZIURMAN/REPORTER
dd8dvd8
dd8dvd8

Na plenerowy koncert zespołu Pectus oraz Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej, który 26 czerwca jest zaplanowany w Jasionce koło Rzeszowa, nie wejdzie ani jeden koronasceptyk. Jak informują organizatorzy wydarzenia, Centrum Medyczne Medyk, wstęp będzie możliwy na podstawie certyfikatu covidowego (zaświadczenie o zaszczepieniu lub przebyciu COVID-19 w ciągu ostatnich 180 dni).

Już 12 maja organizatorzy zwrócili się z wnioskiem, aby taki był wzorcowy i rekomendowany sposób organizowania imprez podczas wakacji.

Potencjalni uczestnicy wydarzenia, którzy nie będą mieć certyfikatów, zostaną przetestowani na obecność SARS-CoV-2 na bramce wejściowej. Użyte będą szybkie testy antygenowe oraz urządzenie polskiej firmy nazywane potocznie "covidowym alkomatem" (wykorzystując spektroskopię rozproszeniową, wykrywa wirusa w wydychanym powietrzu).

Ponadto chętni będą mogli zaszczepić się na miejscu.

dd8dvd8

- Uczestnicy otrzymają seledynowe opaski, aby wszyscy wiedzieli, że są bezpieczni - mówią WP przedstawiciele organizatorów wydarzenia.

Przypomnijmy, że w sobotę media omawiały oświadczenie zespołu Kult w sprawie koncertów. Muzycy informują, że nie będą występować na koncertach, na które wstęp będą miały wyłącznie osoby zaszczepione. Jak wskazano, grupa jest przeciwna - jej zdaniem - dzieleniu w ten sposób społeczeństwa.

Również przy podobnych zasadach bezpieczeństwa odbędzie się tegoroczna edycja Pol'and'Rock Festival 2021, która jest planowana na koniec lipca.

Bramki testowe, certyfikaty. To może być "rekomendowany wzór imprez"

Zasady wejścia na imprezę w Rzeszowie zostały opracowane jeszcze przed poluzowaniem obostrzeń związanych z koncertami (limit 250 osób, do którego nie wliczają się zaszczepieni). W piśmie do Ministerstwa Zdrowia organizatorzy wydarzenia, Centrum Medyczne Medyk z Rzeszowa, zaproponowali, że tak może wyglądać wzorcowa organizacja imprez przy przemijającej epidemii.

dd8dvd8

"Taki sposób przygotowania może posłużyć jako model eksperymentalny, a potem rekomendowany wzór do realizowania imprez w okresie wakacyjnym na terenie całego kraju" - czytamy w piśmie do ministra zdrowia.

Koncert plenerowy połączony z grillowaniem ma zakończyć ogólnopolski kongres lekarzy specjalistów "Zdrowie i życie po COVID-19". Organizatorzy spodziewają się około 2 tys. widzów na koncercie. Kto wystąpi? Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej wykona koncert muzyki filmowej. Chór gospel zaśpiewa utwory Romualda Lipko. Zagra także zespół Doc, którego członkami są lekarze, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Pectus.

ZOBACZ TAKŻE: Donald Tusk wróci ratować PO? Kidawa-Błońska: "Ta deklaracja bardzo mnie cieszy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dd8dvd8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd8dvd8
Więcej tematów