Trwa ładowanie...
d4aoc3f
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
spis powszechny

Pierwszy powszechny spis słoni na Sri Lance

Tysiące przedstawicieli służb leśnych i ochotników prowadzi pierwszy spis słoni w parku narodowym Minneriya, w północnej Sri Lance.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwszy powszechny spis słoni na Sri Lance
(AP, Fot: Chamila Karunarathne)
d4aoc3f

Spis, który potrwa do soboty ma na celu zgromadzenie informacji, które umożliwią rządowi stworzenie programu ochrony zmniejszającej się populacji słoni - poinformowało lankijskie ministerstwo ochrony środowiska.

Ponad 4 tys. leśników, farmerów i mieszkańców wsi zajęło pozycje na platformach umieszczonych na drzewach wokół 1,5 tys. zbiorników wodnych i sadzawek, do których słonie często przychodzą.

Niektóre grupy obrońców przyrody twierdzą, że spis słoni jest jedynie przykrywką dla wyłapania i udomowienia pozostających na wolności słoni i odmówiły wzięcia w nim udziału.

Park narodowy Minneriya jest ostoją dla dużej populacji słoni, szczególnie w porze suchej, gdy słonie przybywają tam z okolicznych lasów w poszukiwaniu zbiorników wodnych.

d4aoc3f

Podziel się opinią

Share

d4aoc3f

d4aoc3f
Więcej tematów