Trwa ładowanie...

Pierwszy pasażerski kurs Pendolino. Zmiany w rozkładzie jazdy

Pierwsi pasażerowie Pendolino dotarli już do celu. Pociąg z Krakowa do Gdyni, który wyjechał o 6.05, zgodnie z rozkładem, po niecałych dwóch i pół godzinie, zjawił się na Dworcu Centralnym w Warszawie. - Wyjątkowo punktualnie. Jak jeżdżę do Warszawy, tak pierwszy raz przyjechał o czasie. Jestem w szoku - powiedział jeden z pierwszych pasażerów nowego składu.  - Była osiągnięta prędkość 200 km/h. Nie wiedzielibyśmy, gdyby nam nie powiedziano. Było bardzo cicho - dodała inna miłośniczka kolei.

Share
d1inena

Lata przygotowań, miesiące testów i pełne napięcia oczekiwanie. Dziś pociąg Pendolino po raz pierwszy zabrał pasażerów. Inauguracyjna podróż rozpoczęła się w Krakowie, pięć minut po godzinie szóstej.

Zaczyna obowiązywać nowy rozkład jazdy. Pociągi Pendolino będą kursować na trasach z Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Katowic i Krakowa. Podróż z Warszawy do Krakowa i Katowic będzie trwała ok. 2,5 godziny, do Trójmiasta blisko 3 godz., a do Wrocławia - 3 godz. 40 minut. Przewozy Regionalne zmniejszają liczbę pociągów interRegio.

Od dziś będzie osiem połączeń całorocznych, dwa pociągi weekendowe i trzy połączenia sezonowe. Dodatkowo dzięki wsparciu finansowemu od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, w nowym rozkładzie znajdzie się 6 pociągów z Łodzi do Warszawy. spółki Przewozy Regionalne wprowadzone zostały niewielkie zmiany. Nowością jest powrót Przewozów Regionalnych do województwa śląskiego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1inena

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1inena
d1inena
Więcej tematów