Trwa ładowanie...
d40ziu0
Defence24

Pierwsze sondaże: Hanna Gronkiewicz-Waltz wygrywa w pierwszej turze

Ze zrealizowanego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) Homo Homini badania telefonicznego przeprowadzonego na 500-osobowej reprezentatywnej próbie wynika, że Hanna Gronkiewicz-Waltz może zdobyć 51 proc. głosów w nadchodzących wyborach prezydenckich - informuje dzisiejsza Rzeczpospolita.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsze sondaże: Hanna Gronkiewicz-Waltz wygrywa w pierwszej turze
(WawaLove.pl)
d40ziu0

Ten wynik daje obecnej prezydent zwycięstwo już w pierwszej turze. Na drugim miejscu znalazł się Jacek Sasin z PiS (17 proc.), na trzecim ex aequo Sebastian Wierzbicki (SLD) i poseł Twojego Ruchu Andrzej Rozenek. Obaj panowie otrzymali po 6 proc. głosów.

Burmistrz Ursynowa Piotr Guział, kandydat Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej cieszy się w tym sondażu poparciem zaledwie 4 proc. warszawiaków.

Wyborcy zagłosują na obecnych prezydentów

d40ziu0

Na podstawie wyników sondażu, "Rzeczpospolita" zauważa, że mieszkańcy metropolii nie palą się do zmian. Dziennik dodaje, że prezydenci takich miast jak Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań i Gdańsk, nie mają rywali, którzy stanowili by dla nich zagrożenie w pierwszej turze wyborów.

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, może liczyć na 59 proc. głosów. Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, uzyskał w sondażu 46 proc. poparcia. Na Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa, chce głosować 40 proc. badanych. 39 proc. uzyskała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. Z kolei Ryszard Grobelny, prezydent Poznania, może liczyć na 38 proc. głosów.

Instytut Badań Rynkowych i Społecznych zastrzega, że badanie obarczone jest tzw. błędem oszacowania, wynoszącym aż 4 proc.

Przeczytajcie też: "Wszyscy tworzymy Warszawę" - hasło wyborcze prezydent Warszawy

d40ziu0

Podziel się opinią

Share
d40ziu0
d40ziu0
Więcej tematów