Trwa ładowanie...
d44s6ig
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pierwsze nominacje w administracji Petro Poroszenki

Zaprzysiężony w sobotę nowy prezydent Ukrainy Petro Poroszenko dokonał pierwszych nominacji na stanowiska w swej administracji. Jej szefem został partner biznesowy Poroszenki, Borys Łożkin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Petro Poroszenko
Petro Poroszenko (AFP, Fot: Sergei Supinsky)
d44s6ig

Prezydent wyznaczył także swojego rzecznika. Został nim dziennikarz należącej do Poroszenki stacji telewizyjnej "5. Kanał" Swiatosław Cehołko.

Szef administracji prezydenckiej, 42-letni Łożkin, pochodzi z Charkowa na wschodniej Ukrainie. Swą karierę rozpoczynał we wczesnej młodości jako dziennikarz lokalnych gazet, jednak szybko stał się wydawcą prasowym.

Jest założycielem Ukraińskiego Holdingu Medialnego, wydaje ukraińską wersję "Forbesa". Wraz z Poroszenką kupił w 2005 r. koncern medialny KP-Media, wydający m.in. znany tygodnik "Korespondent". W 2013 r. Łożkin zajmował 101. miejsce na liście najbogatszych Ukraińców tygodnika "Focus" z majątkiem szacowanym na 125 mln dolarów.

- Łożkin był jednym z pierwszych ludzi, którzy budowali swój biznes na podstawie modelu europejskiego, chociaż na Ukrainie było to wówczas prawie niemożliwe. (...) Zauważmy, że nowy prezydent nie zaprosił do kierowania swoją administracją polityka, (...) awanturnika, czy gwiazdy Majdanu, lecz menedżera najwyższej klasy - skomentował jego nominację znany obserwator ukraińskiego życia politycznego Andrij Czernikow.

d44s6ig

Podziel się opinią

Share

d44s6ig

d44s6ig
Więcej tematów