Trwa ładowanie...
x-news/TVN 24

Pierwsze decyzje prokuratury pod rządami Zbigniewa Ziobry. Degradacje i przeniesienia kluczowych prokuratorów

• Powołano Prokuraturę Krajową, na jej czele stanął Bogdan Święczkowski • TVN24: pierwsze decyzje dot. degradacji wysokich rangą prokuratorów • Część prokuratorów trafia na najniższe szczeble • Zmiany dotyczą osób, które nie zdecydowały się na prokuratorską emeryturę
Share
Pierwsze decyzje prokuratury pod rządami Zbigniewa Ziobry. Degradacje i przeniesienia kluczowych prokuratorów
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d18u1tx

Byli wysocy rangą prokuratorzy trafiają na najniższe szczeble w prokuraturze z zadaniami prowadzenia śledztw - podał TVN24. To pierwsze decyzje nowego kierownictwa Prokuratory Krajowej. Na jej czele stanął Bogdan Święczkowski, który został również pierwszym zastępcą Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry. Prokuratura ta będzie zajmować się między innymi najpoważniejszymi śledztwami.

Była wiceszefowa Prokuratury Generalnej Marzena Kowalska, nadzorująca ważne śledztwa mafijne i korupcyjne, została przeniesiona do Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga, gdzie pracuje jako szeregowy oskarżyciel.

Przeniesiony został również Ireneusz Szeląg, który nadzorował śledztwo w sprawie katastrofy w Smoleńsku. Będzie tam pracował z innym do niedawna wpływowym prokuratorem, czyli Markiem Staszakiem.

Z kolei były szef pionu przestępczości zorganizowanej Prokuratury Generalnej Krzysztof Parchimowicz trafił do Prokuratury Rejonowej na warszawski Mokotów. Nadzorujący program ochrony świadka koronnego Artur Kassyk będzie pracował w Prokuraturze Apelacyjnej w Warszawie.

d18u1tx

Podziel się opinią

Share
d18u1tx
d18u1tx
Więcej tematów