Trwa ładowanie...
20-06-2016 02:20

Pierwsza kobieta będzie burmistrzem Rzymu

• Włoski określany jako populistyczny i antysystemowy Ruch Pięciu Gwiazd przejmuje władzę w Rzymie i Turynie
• Jego kandydatki wygrały drugą turę wyborów na burmistrzów
• 37-letnia Virginia Raggi będzie pierwszą kobietą-burmistrzem Wiecznego Miasta

Pierwsza kobieta będzie burmistrzem RzymuŹródło: PAP/EPA, fot: ANGELO CARCONI
d18miai
d18miai

Pierwsze sondażowe wyniki drugiej tury wyborów samorządowych w części Włoch zakończonych w niedzielę o godzinie 23.00 wskazują na porażkę rządzącej w kraju centrolewicowej Partii Demokratycznej premiera Matteo Renziego w dwóch wielkich miastach.

W Rzymie przegrana ta jest szczególnie miażdżąca. Kandydat Partii Demokratycznej Roberto Giachetti otrzymał według różnych sondaży od 31 do 35 procent głosów, podczas gdy Virginia Raggi od 65 do 69 procent głosów.

Według exit polls wybory burmistrza Turynu wygrała 31-letnia kandydatka założonego w internecie Ruchu Pięciu Gwiazd Chiara Appendino. Pokonała ona dotychczasowego burmistrza Piero Fassino z centrolewicy.

Niejasna jest sytuacja w Mediolanie, gdzie pierwsze wyniki wskazują na bardzo niewielką przewagę kandydata Partii Demokratycznej Giuseppe Sali, byłego komisarza zeszłorocznej światowej wystawy Expo nad startującym z listy prawicy Stefano Parisim.

Jak wstępnie podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które czuwa nad przebiegiem wyborów, frekwencja wyniosła 53,7 procent.

d18miai
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18miai
Więcej tematów