Trwa ładowanie...
d4kz5eb
d4kz5eb
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
warszawa

Pieniądze na Pałac Saski wyrzucone w piach

Na przygotowania do odbudowy Pałacu
Saskiego, z której ostatnio władze stolicy się wycofały, wydano
już ponad 12 mln zł, oblicza "Życie Warszawy". Jeden z
największych wydatków to... wycinka drzew w parku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4kz5eb

Archeologiczne wykopki i doraźne zabezpieczenia terenu pochłonęły już blisko 2 mln zł. Kolejne dwa - przesuwanie infrastruktur, czyli przełożenie rur i kabli. Ale nie to było największą pozycją w kosztach przygotowań. Około 3,6 mln zł ratusz zapłacił firmie Budimex-Dromex za projekt koncepcyjny pałacu wraz z makietą. A 4,35 mln zł wydał na wycinkę drzew w Ogrodzie Saskim.

W sumie w ciągu ostatnich trzech lat nieodbudowany Pałac Saski kosztował już 12,2 mln zł. Poniesione wydatki to nieco ponad 2% przewidywanego kosztu inwestycji. Odbudowa Pałacu Saskiego, BrŘhla i kamienic przy ul. Królewskiej miała pochłonąć łącznie ponad pół miliarda złotych.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zdecydowała jednak, że w ramach oszczędności odbudowywać Pałacu Saskiego nie będzie co najmniej do 2013 r. Planowane pieniądze miasto przeznaczy na budowę mostu Północnego. W pałacu miała znaleźć się siedziba stołecznego ratusza.

d4kz5eb

Podziel się opinią

Share

d4kz5eb

d4kz5eb
Więcej tematów