Trwa ładowanie...
17-08-2015 05:51

Piechociński: dziś może być rano większe zapotrzebowanie na prąd

Dziś spodziewamy się zwiększonego zapotrzebowania na energię elektryczną w godzinach porannych, potem będzie już tylko lepiej. Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński przewiduje, że zakłady, które ze względu na kłopoty z dostawami prądu musiały zmniejszyć pobór, od rana będą chciały odrobić straty.

Piechociński: dziś może być rano większe zapotrzebowanie na prądŹródło: WP, fot: Wojciech Nieśpiałowski
d2fi644
d2fi644

Jednak- według wicepremiera- pobór w krytycznym momencie nie powinien przekroczyć 22 tysięcy 200 megawatów, tak jak w ubiegłym tygodniu.

Janusz Piechociński przypomina, że do kłopotów z dostawami prądu doprowadziła awaria największego bloku energetycznego w elektrowni w Bełchatowie- o mocy ponad 850 megawatów. - Jestem w stałym kontakcie z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi. Gdyby nie było awarii o 22.00 z niedzieli na poniedziałek, nie wprowadzalibyśmy 20 stopnia zasilania. To była typowa wada materiałowa elementu bloku, przy takim obciążeniu to się zdarza - zapewnia minister gospodarki.

Od dziś do Polski popłynie prąd z ukraińskiej elektrowni. Wicepremier Janusz Piechociński zapowiada, że Polska będzie pobierała z bloku w Dobrotworze energię na poziomie 100 mega.

d2fi644
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fi644
Więcej tematów