Trwa ładowanie...
d3ji3j0
IAR

Piechociński czy Kosiniak-Kamysz? Walka o funkcję prezesa PSL

Ważą się losy prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego. Podczas jutrzejszego posiedzenia Rady Naczelnej Waldemar Pawlak ma zgłosić wniosek o odwołanie Janusza Piechocińskiego z funkcji prezesa i powołanie na jego miejsce Władysława Kosiniaka-Kamysza, obecnego wiceprezesa partii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piechociński czy Kosiniak-Kamysz? Walka o funkcję prezesa PSL
(PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d3ji3j0

W ocenie posła PSL Piotra Zgorzelskiego do takiego scenariusza może jednak nie dojść. Poseł powiedział dziennikarzom w Sejmie, że jeszcze dziś dojdzie do spotkania Janusza Piechocińskiego z Władysławem Kosiniak-Kamyszem i cała sprawa prawdopodobnie zostanie rozwiązana polubownie.

- Polskie Stronnictwo Ludowe jest doświadczoną partią polityczna. Najlepszym rozwiązaniem będzie to, że panowie dojdą dziś do porozumienia i będzie można spokojnie przeprowadzić Radę Naczelną - powiedział poseł Zgorzelski.

Minister rolnictwa Marek Sawicki zadeklarował z kolei, że będzie namawiał swoich partyjnych kolegów, by podczas Rady Naczelnej nie rozmawiano o personaliach, ale o programie partii i o przygotowaniach do wyborów parlamentarnych.

d3ji3j0

Podkreślił, że dla PSL najważniejsze jest to, by wyjść do ludzi, zaprezentować im program i rozprawić się z nieprawdziwymi informacjami, że Polska jest w ruinie i wymaga odbudowy, a wieś jest w zapaści. - To są oczywiste nieprawdy i trzeba się z mini zmierzyć - dodał Marek Sawicki.

Honorowy prezes PSL Józef Zych powiedział dziś w radiowej Jedynce, że jednym z zarzutów w stosunku do Janusza Piechocińskiego jest to, że był zbyt uległy w stosunku do koalicjanta oraz, że nie konsultował z klubem ważnych decyzji. Jako przykład podał przeniesienie nadzoru na spółką zbożową Elewarr z ministerstwa rolnictwa do resortu skarbu. Podał też przykład górnictwa, którym jeszcze niedawno zajmowało się ministerstwo gospodarki, a teraz - ministerstwo skarbu.

Wcześniej Stanisław Kalemba mówił dziennikarzom w Sejmie, że PSL nie godzi się z pozycją, która ma obecnie na scenie politycznej i że im ktoś ma wyższą pozycję tym wymagania w stosunku do niego są wyższe.

Zobacz także - PSL bublem politycznym? Dębski odpowiada

d3ji3j0

Podziel się opinią

Share
d3ji3j0
d3ji3j0
Więcej tematów