Trwa ładowanie...
dqpjfx5

Piąty uchodźca w konsulacie Korei Płd.

Piąty uchodźca z Korei Północnej schronił się w konsulacie południowokoreańskim w Pekinie - podały w czwartek źródła chińskie i południowokoreańskie.

dqpjfx5
dqpjfx5

Ambasada Korei Płd. poinformowała stronę chińską, że pięć osób znajduje się na terenie tej placówki dyplomatycznej - powiedział rzecznik chińskiego MSZ Liu Jingchao. Potwierdził, że 24-letni obywatel Korei Płn. przedostał się na teren ambasady południowokoreańskiej 1 czerwca, zwiększając liczbę przebywających tam uchodźców do pięciu.

Los czterech uchodźców północnokoreańskich, którzy znaleźli się tam wcześniej, nadal pozostaje w zawieszeniu.

W końcu maja Chiny zażądały od konsulatu Korei Południowej w Pekinie wydania trzech północnokoreańskich uchodźców, którzy wcześniej przedostali się przez mur na teren tej placówki dyplomatycznej. Kilka dni później dołączył do nich kolejny północnokoreański uciekinier - były oficer tamtejszej armii.

Między władzami Chin i Korei Południowej trwają konsultacje w sprawie rozwiązania problemu uchodźców. Dla Chin, utrzymujących tradycyjnie dobre stosunki z Koreą Płn. sprawa ta jest bardzo kłopotliwa.

Od ubiegłego roku 38 Koreańczyków z Korei Płn. otrzymało azyl w Korei Płd. po przedostaniu się na teren zagranicznych misji dyplomatycznych w Chinach. (an)

dqpjfx5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqpjfx5
Więcej tematów